Поширені питання (FAQ)

Короткий вступ

Чоловік і його дружина (партнерка) повинні ретельно обміркувати, що вони хочуть знати, перш ніж прийняти рішення про вазектомію. Представлені запитання та відповіді можуть бути корисними як контрольний список того, що зазвичай запитують інші. Завжди обговорюйте свої результати та проблеми з лікарем.
ЧАСТИНА 1 - ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ЩОДО ВАЗЕКТОМІЇ
Вазектомія - це невелика хірургічна процедура, яка робить чоловіка безплідним. Це одна з найпопулярніших форм контрацепції в США і світі, відносно безпечна, проста і високоефективна. Вазектомія виконується шляхом накладання хірургічних швів на сім'явивідні протоки, якими сперматозоїди, що виробляються в яєчках чоловіка, виводяться назовні і перетворюються на сперму. Хоча чоловіки продовжують мати статевий акт і відчувати оргазм, як і раніше, їхня сперма не містить сперматозоїдів. Безскальпельна техніка - вазектомія без скальпеля (WBS). Це один з двох основних хірургічних методів вазектомії. Багато лікарів підтримують WBS. Використання скальпеля не потрібне, як і розріз (лише один або два проколи шкіри). Крім того, при WBS часто спостерігається менший дискомфорт і знижений ризик кровотечі або інфекції. Крім того, шрам майже непомітний. (Нещодавно один наш надзвичайно приємний пацієнт зателефонував через 24 години після операції і сказав, що ми, напевно, над ним пожартували, тому що він не бачить шраму і швів не видно).
Сама процедура WBS зазвичай займає 7-10 хвилин. Однак пацієнт перебуває у нас близько 30 хвилин, і це пов'язано з підготовкою, читанням і підписанням документації, бесідою до і після.
Порівняно з іншими методами контрацепції, вазектомія є найефективнішим методом запобігання вагітності. Пари, які обирають високонадійну і постійну форму контрацепції, часто зупиняють свій вибір на вазектомії, де ефективність методу сягає понад 99,9%.
Ні. Після вазектомії рекомендується дотримуватися обережності протягом перших двох циклів партнерки. Відразу після вазектомії в спермі спостерігається незначна кількість сперматозоїдів. Минає певний період часу, коли в спермі немає сперматозоїдів. Через 60 днів з моменту вазектомії (через 8 тижнів) бажано провести морфологічне дослідження сперми на наявність сперматозоїдів. Повторний морфологічний аналіз сперми рекомендується провести через 90 днів. Деякі наші пацієнти проводять подальші обстеження, наприклад, через рік, щоб задовольнити власну цікавість.
Для багатьох наших пацієнтів це загадка, але відповідь проста і природна. Організм поглинає нормально невикористані сперматозоїди, незалежно від того, як проводилася вазектомія (періодична або тривала безшлюбність). Після процедури яєчка продовжують виробляти сперматозоїди, але не виділяють їх. Сперма розчиняється і природним чином поглинається організмом.
Процедура вазектомії лише блокує перенесення сперматозоїдів, але не впливає на сексуальну поведінку, таку як здатність до ерекції, оргазму, еякуляції або отримання задоволення від сексу. Сперматозоїди - це лише невелика частина загальної кількості сперми. Кількість рідини, консистенція - однакові за кольором і складом - не змінюються навіть за відсутності сперматозоїдів. Чоловічі гормони присутні в крові, і додаткові зміни, такі як волосся на обличчі або голос, не змінюються. Близько 80% пар повідомляють про покращення стосунків між партнерами після вазектомії.
Поточна вартість процедури вазектомії в європейських країнах від 600 євро до 1000 євро, але ця вартість нижче багатьох медичних програм (у нас нижче 900 доларів) В інших країнах цю вартість можна узгодити з вашим страховиком, в Польщі це поки що неможливо. Одному з наших пацієнтів компанія покрила витрати. У Швейцарії існує неписаний звичай, що жінка-партнер здійснює оплату за свого партнера. Практика таких фінансових потоків зводиться до переказу коштів з одного сімейного рахунку на інший, але це приємний звичай.
Так, як і при будь-якому хірургічному втручанні. Ці ускладнення слід обговорити з лікарем ще до процедури вазектомії. У літературі описано, що це найбезпечніша хірургічна процедура, але якщо виникають мікроускладнення, то вони незначні і легко піддаються лікуванню. До них відносяться місцева інфекція, кровотеча, транзиторні синці та тимчасовий набряк через накопичення тканинної рідини. Під час описаної процедури деякі чоловіки відчувають легкий біль, печіння або тупий біль в області придатків яєчок. Зазвичай, використання невеликих доз знеболювальних препаратів усуває дискомфорт. У деяких наукових роботах аналізувалися чоловіки, які зробили вазектомію 20 років тому. Виявлено дещо вищий ризик розвитку раку прямої кишки порівняно з тими, хто не робив вазектомію. Більшість інших досліджень не підтвердили ці повідомлення. Американська асоціація урологів та Американське онкологічне товариство рекомендують чоловікам старше 50 років здавати аналіз на ПСА та проводити клінічне обстеження простати для раннього виявлення будь-яких змін у простаті. Ці рекомендації однакові для чоловіків у віці 50-70 років. Це стосується як тих, хто зробив вазектомію, так і тих, хто її не робив. Ряд попередніх досліджень, в яких було проаналізовано близько 2000 чоловіків, не підтвердили ризик розвитку раку простати після вазектомії. (The Journal of the American Medical Association).
Слід враховувати, що процедура вазектомії є безповоротною. Існують щадні процедури для відновлення прохідності сім'явивідних шляхів, але немає впевненості, що потік сперми відновиться і вагітність настане, як у попередніх випадках. Ймовірність успіху може сильно залежати від індивідуальних обставин, в тому числі від часу, що минув з моменту проведення вазектомії. Якщо ви серйозно розглядаєте можливість вазектомії, найкраще прийняти принцип, що це буде постійна зміна. Клінічна рекомендація - здавати сперму в банк сперми. Наприклад: у США виконується 5% ревазектомій, основною причиною яких є розлучення і поява нового партнера.
 • Будьте готові поставити багато запитань: найкраще приймати обґрунтовані рішення.
 • Завжди обговорюйте свої висновки щодо вибору методу з лікарем.
 • Вазектомія - це проста, безпечна і дуже ефективна процедура.
 • Метод WBS є більш популярним, ніж традиційна вазектомія
 • Результат дії контрацептиву не є миттєвим, він може тривати до восьми тижнів.
 • Вазектомія не змінює можливості ерекції або відчуттів від приємного сексу.
 • Сама процедура безпечна, ризики низькі, а ускладнення виникають дуже рідко.
 • Вазектомія повинна бути ефективною і постійною, її важко відмінити.
ЧАСТИНА 2 - СПЕЦИФІЧНІ ПИТАННЯ, ПОВ'ЯЗАНІ З ВАЗЕКТОМІЄЮ
Сплануйте подорож, іноді це 600 км або навіть переліт на літаку. Бажано приїхати за 15 хвилин до запланованого часу. Важливо бути загалом здоровим. Ми рекомендуємо зробити «маленьку стрижку». В якому місці? Біля основи пеніса, ліворуч і праворуч. Візьміть з собою більш щільні труси (не так звані боксерки).
Не обов'язково. При методі WBS (вазектомія без скальпеля) пацієнта не присипляють. Після лікування він може самостійно керувати автомобілем. Ми раді бачити вас з партнеркою.
Пацієнт перебуває в процедурному кабінеті сам, партнерка очікуватиме вас в залі очікування.
Таких вимог немає, тому що нашого пацієнта не присипляють, а про анестезію мова піде далі в питаннях. Перед процедурою можна вживати будь-яку їжу.
Процедура не болюча, незважаючи на місцеву анестезію. Анестезію проводимо за допомогою спеціального апарату Meda Jet. Анестетик вводиться безпосередньо через шкіру (без проколу) під тиском. Ми не використовуємо жодних ін'єкцій в області яєчок. Іноді пацієнт запитує, чи ми вже оперуємо? Анестезія діє до 50 хвилин після процедури. Ви можете повертатися додому без додаткового знеболення без особливих побоювань.
Так, це найбезпечніша анестезія, яку ми використовуємо протягом процедури. Якщо порівняти це з так званою інтратекальною анестезією, при якій використовується голка та шприц, то на одну таку анестезію потрібно приблизно 15 мл анестетика. При цій анестезії ми використовуємо лише 1,2 мл анестетика з обох боків. За ці вісім років у нас не було жодного ускладнення при проведенні вазектомії.
Ми використовуємо техніку «без скальпеля». Після знезараження поверхню шкіри відшаровують спеціальним інструментом, що нагадує звичайний арахіс. Після візуалізації сім'явивідної протоки частина сім'явивідної протоки висікається, на кінці сім'явивідної протоки накладаються хірургічні шви і виконується мікрокоагуляція вивідних протоків висіченої сім'явивідної протоки. Після процедури на шкіру не накладаються хірургічні шви, тому їх не потрібно знімати після повернення додому.
При методиці (WBS-безскальпельна вазектомія) ми не накладаємо шви на шкіру, в цьому немає необхідності, а через три дні від процедури практично не залишається слідів.
Анатомічні особливості визначають тривалість процедури. В середньому від 15 до 30 хвилин. Практично через 30 хвилин ми можемо випити шампанського, випити чашечку кави або просто поспілкуватися на інші теми.
Продовжуйте підтримувати високий рівень свідомості за шкалою Гокінга, принаймні на рівні 200-540 балів за шкалою сміливості, любові та радості. Щоб «діаманти» не бовталися в боксерах, слід носити більш щільні труси, щоб постійно відчувати себе комфортно. Після прибуття додому прийміть душ, зніміть пов'язку, накладену під час процедури, не накладайте ніяких пов'язок - і це всі медичні заходи. Звичайно, ви повинні прийняти запрошення від вашої партнерки, якщо вона запропонує, в театр, кіно або на спеціальну вечерю з шампанським.
Ви можете зробити якомога більше. Іноді ми виписуємо рецепт на знеболювальне, але їх дуже рідко викуповують. Найчастіше в домашній аптечці є знеболювальні препарати.
Відразу після процедури можна сідати за кермо автомобіля, протипоказань немає. Починаючи з наступного дня, не рекомендується робити особливих заощаджень. Звичайно, у ці дні не рекомендується напружуватись на роботі або займатися спортом (наприклад, тривала їзда на велосипеді, теніс). Поки що ми не користувалися лікарняними, бо не було в цьому потреби. Коли минає день, ми зв'язуємося один з одним і говоримо про те, як пройшов перший день після вазектомії.
Ми рекомендуємо щадний целібат протягом першого тижня, але пацієнти все одно обирають поведінку, яка їм підходить. Після семи днів ми не втручаємося в поточну фізичну та сексуальну активність. Протягом 2 циклів ми рекомендуємо контрацепцію, як і до процедури. Наш рекорд - 25 еякуляцій протягом п'яти днів після вазектомії. Абсолютний рекорд.
Ми просимо провести таке обстеження через 8 і 12 тижнів після процедури. Після процедури пацієнту видають невелику пластикову посудину. Варто набрати в браузері ключове слово «лабораторія, аналіз сперми» та зателефонувати і запитати, чи впевнені ви, що такий аналіз проводиться саме в цій лабораторії. Найчастіше в лабораторії не повідомляють, що нас цікавить простий тест на визначення наявності сперматозоїдів у спермі. Деякі пацієнти кажуть, що це стан після вазектомії, і тоді в лабораторії проводять спрощений тест, а не такий, як при безплідді. Пізніше цього року ми опублікуємо карту з адресами лабораторій, які проводять морфологічні дослідження сперми по всій країні. Причина, по якій ми проводимо цей тест, полягає в тому, щоб вивчити ефективність цього методу контрацепції.
Це дуже цікаве питання. Перший огляд проводиться через 8 тижнів після процедури. Може статися так, що кількість сперматозоїдів менше 1 мільйона, але в описі немає жодного життєздатного сперматозоїда. Це дуже хороший або очікуваний результат. Потім ми проводимо повторний огляд через 12 тижнів після операції. Найчастіше при повторному обстеженні сперматозоїди не виявляються. З цього моменту контрацепція є 100%. Раз на 250 процедур може виникнути ситуація, коли, наприклад: 6 мільйонів сперматозоїдів і друге дослідження це підтверджує. Ми запрошуємо пацієнта виконати корекцію, і повторне тестування повинно показати НУЛЬ сперматозоїдів в еякуляті. З самого початку ми припускали, що кількість сперматозоїдів в еякуляті має дорівнювати НУЛЮ. Це найсуворіша вимога в Європі та США.
Іноді може спостерігатися невеликий набряк, синці, болючість або гематома. Іноді з місця відшарування шкіри з'являється невелике виділення, в такому випадку цю ділянку слід промити перекисом водню. Якщо певне ускладнення потребує дослідження, ми запрошуємо пацієнта до нас в офіс для визначення подальшого плану дій, а у випадку значної відстані рекомендуємо проконсультуватися з вашим знайомим хірургом, урологом або сімейним лікарем. Найбільшим ускладненням, яке може статися, є вагітність після вазектомії. Що потім потрібно було б зробити.
 • Проведіть морфологічний аналіз сперми на наявність сперматозоїдів.
 • Проведіть генетичне тестування після народження
 • Проведіть делікатне інтерв'ю, хто ще може бути потенційним батьком майбутньої дитини?
 • Іноді, через роки, це може бути приємною несподіванкою (подумайте про нових нащадків)
Немає такої можливості. Особливість хірургії полягає в тому, що якщо щось трапляється - ми говоримо про це ускладнення - це відбувається протягом семи днів після операції, а не через місяці чи роки. Колаген або сполучна тканина практично відновлюється після третього дня. Таким чином, аналіз сперми на наявність сперматозоїдів вище 8-го тижня пояснює ефективність цього методу на 9-му тижні, а також на 9-му році з моменту проведення вазектомії.
Такі тести найкраще робити на місці, у зручній для вас лабораторії. Іноді варто звернутися до свого сімейного лікаря за таким направленням, в такому випадку таке обстеження є безкоштовним. В іншому випадку слід оплатити самостійно. Тобто, це невеликі додаткові витрати в розмірі близько 40 зл.
На жаль, це витрати пацієнта. Гонорар можна забрати з собою або перерахувати на вказаний рахунок. У деяких європейських країнах лікування оплачує ПАРТНЕРКА. Чому такий гарний звичай? Тому що партнерка цінує мужність і відданість свого партнера і запрошує його на святкову вечерю ввечері після процедури. В Ірландії все, що вам потрібно зробити, - це звернутися до свого сімейного лікаря для дружньої бесіди і попросити направлення в лікарню, де вазектомію проводять безкоштовно. Кожна країна має свої власні звичаї....
Ми систематично відповідатимемо на всі подальші запитання, які виникатимуть найближчим часом!
ЧАСТИНА 3 - ПРИКЛАД ЛИСТУВАННЯ / РОЗМОВИ / З ПАЦІЄНТОМ

Це один із прикладів листування з пацієнтом через інтернет. Додаються телефонні розмови. Якщо пацієнт може дозволити собі прийти і поспілкуватися перед процедурою, то за чашкою кави ми говоримо про багато інших речей, добре трохи познайомитися.

Привіт та Доброго дня

Я хотів би зробити вазектомію (мені 31 рік, одружений). У мене двоє здорових дітей. Я людина, яка твердо вирішила зробити цю процедуру, перш за все, я хочу взяти на себе більше відповідальності в плані контрацепції (щоб моя дружина не була обтяжена цим весь час). В зв'язку з цим у нас є декілька питань. Заздалегідь вдячний за відповідь.

1. Скільки коштує дана процедура? Я плачу до чи після процедури?

Поточна вартість - 2399 злотих або в розстрочку, незалежно від кількості відвідувань. Оплата здійснюється на місці у день процедури або банківським переказом.

2. Яка кваліфікація для проведення процедури (окрім медичних аспектів, аналізів тощо). Мене найбільше турбує, чи під час розмови з лікарем повинен бути тільки я, чи лікар хотів би обговорити це з моєю дружиною (можливо, це буде спільна розмова).

Приємно, коли партнерка присутня під час розмови. Зрештою, ми беремо до уваги ваше рішення... Розмова може бути спільною, але ми не вимагаємо присутності Партнерки.

3. Чи проводите ви вазектомію тільки цим новим методом «без скальпеля», чи також «старим» і «новим» методом? Чи є різниця в ціні?

На даний момент тільки «без скальпеля» і лише одним платежем, як зазначено вище.

4. В який час ви проводите цю процедуру? Чи залежить це виключно від «зацікавленості» і чи є велика гнучкість в узгодженні дня і часу?

У Варшаві ми працюємо з понеділка по суботу з 8:00 до 20:00.

5. Скільки разів необхідно прийти на консультацію перед процедурою (маючи на увазі, що у мене будуть зібрані всі медичні записи з обстежень).

Прийоми не є обов'язковим, але якщо є потреба поспілкуватися на місці, будь-хто з наших пацієнтів може завітати до нас. Результати аналізів потрібно взяти з собою...

6. Якщо я пройшов всі обстеження (і документи) і підписав документи, які ви вимагаєте (на веб-сайті), чи можна пройти процедуру за один візит, попередньо домовившись про це по телефону?

Ви можете прийти на процедуру з результатами аналізів і через 30 хвилин піти додому.

З повагою,

Андрій з Торуні

Це природні побоювання як для пацієнта, так і для його партнерки. Пари часто хочуть знати, чи залишиться сексуальний потяг таким же після вазектомії, але іноді ми не знаємо, з ким про це поговорити, адже якщо сусід зробив вазектомію, все одно не зізнається, але ми також знаємо винятки з правила мовчання. Відповідь на цей сумнів проста. НІ! Вазектомія не знижує статевий потяг, а з огляду на поліпшення стосунків з партнером після процедури, у 80% випадків навіть підвищує його, оскільки постійний стрес від небажаної вагітності зник. Досі відчуваю ерекцію та еякуляцію! Партнерські стосунки більш чуттєві, партнери більш привабливі, ніж до вазектомії.
Вазектомія не впливає на існуючі судини або нервові шляхи. Якщо і виникають окремі скарги, то, як правило, протягом перших 7 днів після процедури.
Раніше ми рекомендували проводити морфологічний аналіз сперми після 12-16 еякуляцій. Це не проходить перевірку, оскільки практика показує, що за 5 днів досягається 25 еякуляцій. Акетуальні рекомендації такі: морфологічний аналіз сперми доцільно проводити через 60 днів, а другий контрольний аналіз - через 3 місяці, тобто через 90 днів. Тому до отримання результату тесту слід дотримуватися відносної обережності і використовувати один метод контрацепції, особливо у фертильні дні. Вазектомія не захищає від захворювань, що передаються статевим шляхом. Якщо це потенційно така можливість існує, вам і вашій партнерці все одно потрібен захист, хоча б за допомогою презерватива.
Єдина відмінність полягає в тому, що в спермі-еякуляті відсутні сперматозоїди. Залози, що виробляють еякулят, не змінюються після вазектомії. Візуально в еякуляті не спостерігається жодних змін, окрім відсутності сперматозоїдів. За оцінками деяких авторів, об'єм еякуляту може зменшитися до 2%, що може бути непомітним. Колір, запах і консистенція еякуляту не змінюються. Вазектомія не впливає на мужність. Організм отримує таку ж відповідну кількість гормонів, не відбувається зміни голосу або надмірного росту бороди. Проте яєчка виробляють сперматозоїди, які не залишають тіло. Невикористані сперматозоїди просто розсмоктуються сперматозоїдами, це відоме явище і без застосування вазектомії, наприклад: при безшлюбності.
Актуальні дати проведення процедур вазектомії
КАТОВІЦЕ

DR KRETOWICZ

22.0624.0825.08
ВРОЦЛАВ
ЗЕЛЕНА ГУРА
вільні дати - доступні дати зайняті дати - немає вільних місць дати вихідного дня - дати на вихідних

Візьміть на себе відповідальність за контрацепцію в Сім'ї

Вільні дати Запис