WazektomiaCzym właściwie jest wazektomia?

Czym jest wazektomia?

Wazektomia jest mikrochirurgiczną procedurą mającą na celu doprowadzenie do okresowej niepłodności mężczyzny. Należy do najbardziej popularnych form antykoncepcji w USA i wielu innych krajach. Jest bezpieczna, prosta, ma bardzo dużą skuteczność (99,9%). Chociaż mężczyźni kontynuują stosunki seksualne i mają orgazmy jak poprzednio, ich nasienie nie zawiera plemników.

Wazektomia

 

Najważniejsze kwestie związane z zabiegiem wazektomii:

 

 

Co to jest Wazektomia Bez Skalpela (WBS)?

Technika bez skalpela - Wazektomia Bez Skalpela (WBS) - jest jedną z dwóch głównych chirurgicznych metod wykonywanej wazektomii. Większość lekarzy popiera WBS. Użycie skalpela, jak też naciecie nie jest wymagane, stosuje się jedynie rozwarstwienie skóry, bez zakładania szwów. W dodatku, podczas stosowania tej techniki obserwuje sie często mniejszy dyskomfort, z redukcją ryzyka krwawienia czy infekcji. Blizna jest prawie niewidoczna. Od 30 czerwca 2011 roku po ośmiu latach doświadczeń klinicznych, stosujemy metodę o nazwie „Total Vasectomy”(TV). Co to znaczy? W TV stosujemy: na dany nasieniowód zakładamy podwójne szwy nierozpuszczalne, wycięcie kilku milimetrów nasieniowodu, oraz mikrokoagulację ujść nasieniowodów.

 

 

Jak długo trwa procedura WBS (Wazektomia Bez Skalpela)?

Sama procedura WBS 7-10 min. W zależności od anatomii przebiegu nasieniowodu zabieg może trwać i 25 minut. Pacjent przebywa w gabinecie ok. 30 minut, a związane jest to z przygotowaniem, przeczytaniem i podpisaniem dokumentacji, rozmową przed i po zabiegu.

Po wazektomii wskazana jest ostrożnosć i oszczędny tryb życia przez 7 dni, gdyż pacjent może odczuwać niewielki ból i delikatne “pociąganie”.

ile trwa wazektomia

 

 

Jaka jest skuteczność wazektomii WBS?

Wazektomia w porównaniu do innych metod antkoncepcji jest najbardziej skuteczną metodą zapobiegania ciąży. Pary które wybierają wysoce niezawodną i trwałą formę antykoncepcji, często wybierają wazektomię, gdzie skuteczność metody sięga powyżej 99,9%.

 

Ocena skuteczności wazektomii

 

Gdzie można wykonać zabieg wazektomii?

Wazektomia wykonywana jest w Warszawie (nasz główny ośrodek) oraz 11 innych ośrodkach w których jesteśmy cyklicznie:

 • Gdynia,
 • Białystok,
 • Szczecin,
 • Poznań,
 • Zielona Góra,
 • Łódź,
 • Wrocław,
 • Lublin,
 • Katowice,
 • Kraków,
 • Rzeszów

Głównym ośrodkiem wazektomii w Centrum Planowania Rodziny jest oczywiście Warszawa. To tutaj posiadamy własną klinikę, która przeznaczona jest wyłącznie do operowania podwiązania nasieniowodów. To placówka inna niż wszystkie, gdzie często mamy kilkadziesiąt gabinetów, w których przewija się kilaset osób dziennie. W naszym ośrodku w Warszawie macie Państwo gwarancję komfortu, spokoju i prywatności.

wazektomia w Polsce mapa

 

Jaka jest cena wazektomii?

Koszt wazektomii wynosi 2099PLN w każdej z naszych placówek.

cena wazektomii w warszawie

 

Kto operuje wazektomię w CPR?

Zabieg wazektomii wykonuje dr Eugeniusz Siwik - prekursor wazektomii w Polsce, operujący ją już od ponad 18 lat. Posiada zdecydowanie największe doświadczenie w naszym kraju.

dr Eugeniusz Siwik

 

Najnowsze aktualności

13

2022-05
   

 

Wazektomia a potencja - FAQ

Przeczytaj więcej na blogu

06

2022-05
   

 

Wazektomia - dla kogo jest ten zabieg?

Przeczytaj więcej na blogu

29

2022-04
   

 

Wazektomia FAQ mniej oczywiste, część 2

Przeczytaj więcej na blogu

22

2022-04
   

 

15

2022-04
   

 

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych

Przeczytaj więcej na blogu

08

2022-04
   

 

Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl