Wazektomia dla Kobiet

Wazektomia najczęściej postrzegana jest jako antykoncepcja wyłącznie dla mężczyzn. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Wazektomia to również antykoncepcja dla Kobiet.

Dla Kobiet - dla Ciebie

W naszym społeczeństwie nadal pokutuje stereotyp, że sprawami antykoncepcji w Związku zajmuje się Kobieta. Mężczyzna może doraźnie używać prezerwatyw, jednak przy dłuższym, poważniejszym związku to Kobieta musi wziąć odpowiedzialność za antykoncepcję. Czy to za pomocą tabletek antykoncepcyjnych, czy też różnego rodzaju spiral (UID). Poza czynnikami społecznymi, z pewnością o takim stanie rzeczy decyduje również niska świadomość. Istnieje co najmniej kilka metod antykoncepcji dla mężczyzn.
Najbardziej skuteczna metodą, jest wazektomia. Czyli trwała (choć odwracalna) antykoncepcja dla mężczyzn. Polega na przecięciu nasieniowodów i tym samym zablokowaniu drogi plemnikom. Jest mniej inwazyjna niż wszelkiego rodzaju wersje dla Kobiet oraz z pewnością w większości przypadków zdrowsza niż tabletki antykoncepcyjne.
Warto mieć wybór. Warto porozmawiać z Partnerem na temat swoich wątpliwości, rozterek i pomysłów. Antykoncepcja to sprawa wspólna. Nie jest to kwestia, o którą powinna dbać jedynie Kobieta.
- brak konieczności stosowania szkodliwych rozwiązań hormonalnych
- pewność antykoncepcji, bez udziału czynnika zewnętrznego (zapomnienie o tabletce, wadliwa prezerwatywa, etc.)
- możliwość stworzenia Rodziny w takim kształcie i ilości, jaką chcesz
- większa radość z seksu (bez stresu)
- poprawa relacji w związku

Wazektomia (również) dla Kobiet

Aktualne terminy zabiegów wazektomii
KATOWICE

DR KRETOWICZ

22.0624.0825.08
WROCŁAW
ZIELONA GÓRA
Terminy wolne - dostępne terminy Terminy zajęte - brak wolnych miejsc Terminy weekend - terminy w weekend
Aktulności i blog

Weź odpowiedzialność za antykoncepcję w Rodzinie

wolne terminy zapisy