Wazektomia dla Kobiet: Wazektomia dla Kobiet

Wazektomia dla Kobiet

 

Wazektomia najczęściej postrzegana jest jako antykoncepcja wyłącznie dla mężczyzn. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Wazektomia to również antykoncepcja dla Kobiet.

 

Antykoncepcja to nie tylko sprawa Kobiet

W naszym społeczeństwie nadal pokutuje stereotyp, że sprawami antykoncepcji w Związku zajmuje się Kobieta. Mężczyzna może doraźnie używać prezerwatyw, jednak przy dłuższym, poważniejszym związku to Kobieta musi wziąć odpowiedzialność za antykoncepcję. Czy to za pomocą tabletek antykoncepcyjnych, czy też różnego rodzaju spiral (UID). Poza czynnikami społecznymi, z pewnością o takim stanie rzeczy decyduje również niska świadomość. Istnieje co najmniej kilka metod antykoncepcji dla mężczyzn.

 

Skuteczna antykoncepcja dla Twojego Partnera

Najbardziej skuteczna metodą, jest wazektomia. Czyli trwała (choć odwracalna) antykoncepcja dla mężczyzn. Polega na przecięciu nasieniowodów i tym samym zablokowaniu drogi plemnikom. Jest mniej inwazyjna niż wszelkiego rodzaju wersje dla Kobiet oraz z pewnością w większości przypadków zdrowsza niż tabletki antykoncepcyjne.

 

Macie wybór

Warto mieć wybór. Warto porozmawiać z Partnerem na temat swoich wątpliwości, rozterek i pomysłów. Antykoncepcja to sprawa wspólna. Nie jest to kwestia, o którą powinna dbać jedynie Kobieta.

 

Kilka najważniejszych zalet wazektomii z perspektywy Kobiet

  • brak konieczności stosowania szkodliwych rozwiązań hormonalnych
  • pewność antykoncepcji, bez udziału czynnika zewnętrznego (zapomnienie o tabletce, wadliwa prezerwatywa, etc.)
  • możliwość stworzenia Rodziny w takim kształcie i ilości, jaką chcesz
  • większa radość z seksu (bez stresu)
  • poprawa relacji w związku

 

 

Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl