Najskuteczniejsza antykoncepcja dla Rodziny

Skuteczna antykoncepcja to istotna sprawa w Rodzinie. Zakładając, że mamy Ją już w takim kształcie, w jakim chcemy, warto zastanowić się nad wyborem najskuteczniejszej metody w ujęciu długofalowym. Uwzględniając również zdrowie oraz prostotę użycia.

Dla Twojej Rodziny

Gdy założysz Rodzinę wiele spraw ulega diametralnej zmianie. Nagle brakuje na wszystko czasu, część rzeczy jest po prostu niedopilnowana. Najważniejsze są w tym okresie dzieci. To wokół nich wszystko się kręci. To piękny czas, ale również czas, w którym inne rzeczy schodzą na drugi plan. A wcale nie musi tak być.
Określając skuteczność poszczególnych form antykoncepcji, należy rozpatrzeć dwa przypadki: doskonałego i typowego użycia. Doskonałe użycie to takie w którym spełnione są wszystkie parametry wymagane przez daną antykoncepcję (np. idealna pora, dieta, brak używek). Doskonałe użycie w praktyce dotyczy zaledwie kilku procent osób. Znacznie częściej mamy do czynienia z tzw. typowym użyciem. Użyciem uwzględniającym nasze codzienne sprawy (zapominanie o tabletce, noszenie prezerwatyw w portfelu, zła dieta, alkohol). W przypadku typowego użycia w ujęciu wieloletnim, skuteczność popularnych metod antykoncepcji drastycznie spada.
Inaczej sprawy się mają z wazektomią. W przypadku tej metody skuteczności przy doskonałym użyciu jest identyczna z typowym użyciem.
Dzieje się tak, ponieważ nie mamy do czynienia z żadnymi czynnikami zewnętrznymi, które miałyby wpływ na obniżenie skuteczności.
Aktualne terminy zabiegów wazektomii
KATOWICE

DR KRETOWICZ

20.0421.0418.05
WROCŁAW
ZIELONA GÓRA
Terminy wolne - dostępne terminy Terminy zajęte - brak wolnych miejsc Terminy weekend - terminy w weekend
Aktulności i blog

Weź odpowiedzialność za antykoncepcję w Rodzinie

wolne terminy zapisy