Skutecznosć wazektomii

Ocena skuteczności wykonanej wazektomii

Po wykonanej wazektomii należy sprawdzić jej skuteczność. Kiedy to robimy? Takie badanie nasienia po wykonanej wazektomii najlepiej wykonać w 8 i 12 tygodniu. Często otrzymujemy pytanie: dlaczego w 8 tygodniu a nie np.: w trzecim. Dlatego że organogeneza - czyli powstawanie plemnika aż do ostatecznego dojrzewania twa 8 tygodni. Jeżeli w pierwszym badaniu otrzymaliśmy wynik badania nasienia, gdzie nie znaleziono żadnego plemnika, to wówczas nie zalecamy wykonania drugiego badania w 12 tygodniu. Pacjent skanuje i przesyła wynik na adres mailowy: badania@wazektomia.com i najczęściej otrzymuje odpowiedź w ciągu 3-4 dni roboczych z pozdrowieniami i życzeniami sukcesów od doktora.
FAQ
W 75 % są to partnerki naszych Pacjentów. Czasami z tymi odpowiedziami dla piszącej Partnerki jest kłopot, ponieważ najczęściej nie wiemy kto do nas pisze? Może to sąsiadka, może koleżanka siedząca przy sąsiednim biurku? Po drobnych konsultacjach z pacjentem ustalamy że wszystko jest pod kontrolą i możemy wysłać odpowiedź na podany adres e-mailowy. Z wynikami badań mamy czasami pewne problemy, ale występującymi niezwykle rzadko... Jak to czasami wygląda? Otrzymujemy wynik badania nasienia od naszego Pacjenta po wykonanej wazektomii. Po pomnożeniu ilości mililitrów w dostarczonym nasieniu przez ilość plemników w 1 ml., nasienia otrzymujemy wynik ; np. 65 000 000. Rzecz jasna nasz pacjent nie jest zadowolony z takiej skuteczności wykonanej wazektomii. Nasz zespół podobnie, martwimy się tym bardziej. Najczęściej odpowiadam Pacjentowi, że to nie jest jego wynik, że ma lepsze wyniki po wazektomii niż przed.
Proszę o wykonanie II badania, lecz sugeruję o wykonanie takiego badania w renomowanym , akademickim laboratorium. Minęło zaledwie  trzy dni od badania  poprzedniego a liczba plemników wynosi ZERO. Czyli wszystko jest w jak najlepszym porządku. Przypominamy naszym Pacjentom, że w czasie oddawania nasienia należy powiedzieć :"jestem po wykonanej wazektomii i interesuje mnie czy mam w dostarczonym nasieniu żywe plemniki". Większość laboratoriów opisuje wszelkie parametry jak przy badaniach do In vitro. Opisane 3 martwe plemniki, po odwirowaniu w całym dostarczonym materiale, są czasami problemem w rodzaju "moja żona jest bardzo zrozpaczona  tym faktem". Kiedy korespondencja przedłuża się to proszę Pacjenta o odebranie z laboratorium tych trzech martwych plemników, jako że one nie są w domu, wykonanie dobrego zdjęcia oprawienie go w ładne ramki i powieszenie w sypialni nad łóżkiem. Gdzie wypada trzymać te plemniki utrwalone na szkiełku to już tego nie wiem.. Po takiej korespondencji pozostaje śmiać się nam razem, co robimy, włącznie z życzeniami sukcesów dla Rodziny. Jako że rodzina ma być szczęśliwa po wazektomii.
Na naszej stronie jest spis laboratoriów. Niezależnie od tej listy dobrze jest sprawdzić w miejscu zamieszkania, wykonać telefon i zapytać czy badanie nasienia jest wykonywane,  ile kosztuje i i jak je dostarczyć.
Zamieszczamy przykład jak może wyglądać sensowny opis  badania nasienia po wazektomii "badanie nasienia po zabiegu wazektomii" z Centrum Płodności Farti Medica z Warszawy.  Rzecz jasna każde laboratorium ma swój wzór! Fenomenem tego Centrum Płodności jest pokój do pobierania nasienia. Nie jestem pewien czy podobny pokój znaleźlibyśmy szukając w UE..Adres Farti Medica jest również w spisie laboratoriów  wykonujących badanie nasienia. Często są to kliniki In Vitro".
Aktualne terminy zabiegów wazektomii
KATOWICE

DR KRETOWICZ

20.0724.0825.08
ZIELONA GÓRA
Terminy wolne - dostępne terminy Terminy zajęte - brak wolnych miejsc Terminy weekend - terminy w weekend
Aktulności i blog

Weź odpowiedzialność za antykoncepcję w Rodzinie

wolne terminy zapisy