Skutecznosć wazektomiiJak ją sprawdzić i jak interpretować wyniki?

Ocena skuteczności wykonanej wazektomii.

"Po wykonanej wazektomii należy sprawdzić jej skuteczność. Kiedy to robimy? Takie badanie nasienia po wykonanej wazektomii najlepiej wykonać w 8 i 12 tygodniu. Często otrzymujemy pytanie: dlaczego w 8 tygodniu a nie  np.: w trzecim. Dlatego że organogeneza - czyli powstawanie plemnika aż do ostatecznego dojrzewania twa 8 tygodni. Jeżeli w pierwszym badaniu otrzymaliśmy wynik badania nasienia, gdzie nie znaleziono żadnego plemnika, to wówczas nie zalecamy wykonania drugiego badania w 12 tygodniu. Pacjent skanuje i przesyła wynik na adres mailowy: badania@wazektomia.com i najczęściej otrzymuje odpowiedź w ciągu 3-4 dni roboczych z pozdrowieniami i życzeniami sukcesów od doktora.

Kto jest najbardziej zainteresowany wynikami badania nasienia, na obecność plemników  po wykonanej wazektomii?

W 75 % są to partnerki naszych Pacjentów.

Czasami z tymi odpowiedziami dla piszącej  Partnerki jest kłopot, ponieważ najczęściej nie wiemy kto do nas pisze? Może to sąsiadka, może koleżanka siedząca przy sąsiednim biurku? Po drobnych konsultacjach z pacjentem ustalamy że wszystko jest pod kontrolą i możemy wysłać odpowiedź na podany adres e-mailowy.

Z wynikami badań mamy czasami pewne problemy, ale występującymi niezwykle rzadko... Jak to czasami wygląda? Otrzymujemy wynik badania nasienia od  naszego Pacjenta po wykonanej wazektomii. Po pomnożeniu ilości mililitrów w dostarczonym nasieniu przez ilość plemników w 1 ml., nasienia otrzymujemy wynik ; np. 65 000 000. Rzecz jasna nasz pacjent nie jest zadowolony z takiej skuteczności wykonanej wazektomii. Nasz zespół podobnie, martwimy się tym bardziej. Najczęściej odpowiadam Pacjentowi, że to nie jest jego wynik, że ma lepsze wyniki po wazektomii niż przed.

Jakie jest dalsze postepowanie?

Proszę o wykonanie II badania, lecz sugeruję o wykonanie takiego badania w renomowanym , akademickim laboratorium. Minęło zaledwie  trzy dni od badania  poprzedniego a liczba plemników wynosi ZERO. Czyli wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Przypominamy naszym Pacjentom, że w czasie oddawania nasienia należy powiedzieć :"jestem po wykonanej wazektomii i interesuje mnie czy mam w dostarczonym nasieniu żywe plemniki'. Większość laboratoriów opisuje wszelkie parametry jak przy badaniach do In vitro. Opisane 3 martwe plemniki, po odwirowaniu w całym dostarczonym materiale, są czasami problemem w rodzaju "moja żona jest bardzo zrozpaczona  tym faktem". Kiedy korespondencja przedłuża się to proszę Pacjenta o odebranie z laboratorium tych trzech martwych plemników, jako że one nie są w domu, wykonanie dobrego zdjęcia oprawienie go w ładne ramki i powieszenie w sypialni nad łóżkiem. Gdzie wypada trzymać te plemniki utrwalone na szkiełku to już tego nie wiem..

Po takiej korespondencji pozostaje śmiać się nam razem, co robimy, włącznie z życzeniami sukcesów dla Rodziny. Jako że rodzina ma być szczęśliwa po wazektomii.

Gdzie takie badania można wykonać?

Na naszej stronie jest spis laboratoriów. Niezależnie od tej listy dobrze jest sprawdzić w miejscu zamieszkania, wykonać telefon i zapytać czy badanie nasienia jest wykonywane,  ile kosztuje i i jak je dostarczyć.

Jakie zmiany?

Zamieszczamy przykład jak może wyglądać sensowny opis  badania nasienia po wazektomii "badanie nasienia po zabiegu wazektomii" z Centrum Płodności Farti Medica z Warszawy.  Rzecz jasna każde laboratorium ma swój wzór! Fenomenem tego Centrum Płodności jest pokój do pobierania nasienia. Nie jestem pewien czy podobny pokój znaleźlibyśmy szukając w UE.. Adres Farti Medica jest również w spisie laboratoriów  wykonujących badanie nasienia. Często są to kliniki In Vitro".

Wzór przykładowego wyniku badania nasienia po wazektomii

 

Najnowsze aktualności

24

2022-06
   

 

17

2022-06
   

 

Czy wazektomia jest "niemęska"? Obalamy mity

Przeczytaj więcej na blogu

10

2022-06
   

 

Wazektomia w wakacje 2022

Przeczytaj więcej na blogu

03

2022-06
   

 

Rozwarstwienie skóry przy wazektomii

Przeczytaj więcej na blogu

27

2022-05
   

 

20

2022-05
   

 

Czym tak naprawdę są nasieniowody?

Przeczytaj więcej na blogu

Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl