dr Eugeniusz Siwik

Nasz Mistrz, prekursor zabiegów wazektomii w Polsce.
dr Eugeniusz Siwik

dr Eugeniusz Siwik (1949 - 2022)

W 2003 roku jako pierwszy w naszym kraju wykonał zabieg wazektomii. Twórca Centrum Planowania Rodziny - Wazektomia.com oraz założyciel Izby Gospodarczej Medycyna Polska. W 1990 roku opracował system porodów naturalnych w Polsce. Współautor książki " Antykoncepcja. Planowanie rodziny u progu XXIw.". Autor dwóch książek: "Uwolnić kobiety" (2020r.) oraz "Totalna Wazektomia" (2021r.).

Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku. Ukończył również studia w Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa w Warszawie. Był specjalistą II stopnia ginekologii i położnictwa. Był asystentem wybitnego naukowca prof. Stefana Soszki, następnie prof. H. Gadomskiej, prof. T. Koszarowskiego. Równocześnie pracował w Towarzystwie Rozwoju Rodziny razem z prof. Z. Lwem-Starowiczem.

Dr Siwik był nie tylko wspaniałym lekarzem, ale również edukatorem. Przez 19 lat przeprowadzania zabiegów napisał niezliczoną ilość publikacji oraz doprowadził do stworzenia największego źródła wiedzy na temat odpowiedzialnego planowania Rodziny oraz nowoczesnych metod antykoncepcji w postaci strony www.wazektomia.com. W październiku 2022 wykonał zabieg swojemu synowi Mateuszowi, szczęśliwemu Tacie dwójki dzieci.

Najważniejsze dokonania
1990
System porodów naturalnych

System odniósł spektakularny sukces – śmiertelność okołoporodowa noworodków zmniejszyła się z 25 do 7,5‰ w 2002 r. Był to również początek ogólnopolskiej akcji „Rodzić po ludzku”.

2001
Izba Gospodarcza Medycyna Polska

Dr Eugeniusz Siwik był założycielem Izby Gospodarczej Medycyna Polska.

2003
Pierwszy zabieg wazektomii

W 2003 roku jako pierwszy w Polsce wykonał zabieg wazektomii. Nowoczesnej metody antykoncepcji, która do tej pory nie była znana i stosowana w Polsce.

2016
Metoda Total Vacectomy TV

Opracowana przez dr Siwika procedura wykonywania zabiegów wazektomii oparta o raport AUA oraz zebrane doświadczenia. Metoda, którą wykonano najwięcej zabiegów wazektomii w Polsce.

2020
Książka "Uwolnić Kobiety"

Książka autobiograficzna zawierająca nie tylko wydarzenia z życia doktora, ale również wiele istotnych myśli odnośnie zmiany sposobu patrzenia na antykoncepcję oraz odpowiedzialne planowanie Rodziny.

2021
Książka "Totalna Wazektomia"

Pierwsza polska monografia poświęcona męskiej antykoncepcji – wazektomii. Złożyło się na nią 18 lat doświadczeń jako operatora, uzupełnionych o wiedzę zawartą w Raporcie Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego – ATU.

Wybrane publikacja dr Siwika

Zapamiętamy dr Siwika jako człowieka pełnego energii, niestrudzenie przecierającego nowe szlaki. Na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Aktualne terminy zabiegów wazektomii
KATOWICE

DR KRETOWICZ

20.0421.0418.05
WROCŁAW
ZIELONA GÓRA
Terminy wolne - dostępne terminy Terminy zajęte - brak wolnych miejsc Terminy weekend - terminy w weekend
Aktulności i blog

Weź odpowiedzialność za antykoncepcję w Rodzinie

wolne terminy zapisy