Wazektomia dla Kobiet: Odpowiedzialność za antykoncepcję w Rodzinie

Odpowiedzialność za antykoncepcję w Rodzinie

 

Zakładając Rodzinę świadomie godzimy się na to wspólne podejmowania różnych decyzji. Przestaje istnieć wyłącznie "JA" zaczyna istnieć "MY". To duża zmiana w życiu, dotycząca wielu jego sfer. Również sfery antykoncepcji.

 

Gdy jeszcze nie założyliście Rodziny

Kiedy Rodzina dopiero się "tworzy", warto rozmawiać o antykoncepcji i podejmować decyzje adekwatne do sytuacji. Nie koniecznie ulegać stereotypom, w których to Kobieta jest za wszystko odpowiedzialna.

 

Kiedy już macie Rodzinę

Kiedy Rodzina jest już w komplecie, warto jeszcze szerzej spojrzeć na sprawę antykoncepcji. Warto zastanowić się w kategoriach "MY". Co ja mogę zrobić, aby "NAM" żyło się lepiej.

 

Antykoncepcja to sprawa wspólna

Warto wspólnie podjąć decyzje, w oparciu o jak największą ilość informacji. Warto przeanalizować dotychczas stosowane metody antykoncepcji, swoją sytuację zdrowotną oraz plany na przyszłość.

 

Mężczyzna też może wziąć odpowiedzialność

Warto zastanowić się, czy najlepszym rozwiązaniem nie jest, aby teraz to Mężczyzna wziął odpowiedzialność za antykoncepcję w Rodzinie. Np. poprzez poddanie się zabiegowi wazektomii i tym samym zwolnienie Partnerki z konieczności stosowania dotychczasowych metod antykoncepcji.
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl