Po wazektomii mężczyźni żyją dłużej

06.09.22 Wilanów

Na stronie internetowej www.wazektomi.com jest wzmianka o tym że mężczyźni po wazektomii żyją dłużej. Co ileś dni kolejny pacjent upomina się o tekst do tej informacji.

Nieco historii.

Był to rok prawdopodobnie 1986, kiedy to jeszcze pracowałem w Instytucie Onkologii na ul. Wawelskiej w Warszawie. Właśnie jechaliśmy autokarem na Światowy Kongres Onkologii w Budapeszcie. Na Kongres przyjechało ponad 9000 lekarzy onkologów z całego świata.

Zauważyłem że w przedostatnim rzędzie foteli, moi starsi koledzy asystenci coś z wielkim zainteresowaniem czytają. Podszedłem zaciekawiony tak dużym zainteresowaniem.
- Pożyczcie mi też chciałbym przeczytać!
- Zaczekaj nie teraz, jak skończymy to dostaniesz do czytania… usłyszałem.
Wróciłem na miejsce.

Kiedy wreszcie udostępnili mi egzemplarz pt. ”idol na sprzedaż” z wielkim zainteresowaniem zacząłem czytać „sekrety jaspisowej alkowy”. Kiedy prawie dwa i pół tysiąca lat temu filozofowie chińscy formułowali doktrynę taoizmu, w ślad za nią powstawały taoistyczne rozważania o miłości i życiu erotycznym, a jedno z najważniejszych miejsc w tych rozważaniach zajmowała sprawa satysfakcji kobiety z życia seksualnego.

Stara chińska sztuka kochania wyrosłą z wielkiego systemu filozoficznego jakim jest taoizm. TAO czyli ścieżka jest w równym stopniu sztuka miłości, jak i sztuką życia w ogóle. Taoizm kierowała się zasadą materialnej jedności świata, niesprzeciwiania się naturalnemu porządkowi rzeczy. Propagował długowieczność, której podstawą było dobre zdrowie, stosując zasady postepowania służące zdrowiu. Rozważania te obejmowały sferę życia rodzinnego, erotycznego. Nie może być szczęśliwa żadna jednostka ludzka – powiadają starzy mędrcy chiński- kobiet czy mężczyzn, jeśli jeżycie erotyczne jest ubogie, prymitywne, pozbawione głębszych przeżyć i wartości.

Dla tych którzy chcieliby poszerzyć wiedzę na ten temat, a jest niezwykle ciekawa, polecam tekst: Jolan Chang: The TAO of Love and Sex; The Ancient Way Way to Ecstazy. Panther Granada Publishing , London 1979.

Ten tekst zatytułowany Tajemnice Jaspisowej Alkowy utrzymany w formie dialogu między cesarzem Huang Ti a jego doradczynią i powiernicą cesarską -Su Nu, co można umieścić w okresie dynastii Han (206r. p.n.e.-219 r.ne).

Kobieta nie popełnia tylu błędów w sztuce miłości co mężczyzna, jest silniejsza zarówno w miłości, jak i w ogóle z samej swej natury. Posiadanie sztuki kochania zalecaną przez TAO potrafią osiągnąć harmonię miedzy JIn i Jang, zdolni są połączyć pięć radości w jedną niebiańska rozkosz. Ci którzy nie posiedli tej sztuki kochania, umrą zanim nadejdzie ich czas zanim zaznają prawdziwej radości kochania.. Tekst Tajemnic Jaspisowe Alkowy jest tak interesujący że czyta się go z wypiekami na policzkach.

I na zakończenie pierwszej części rozważań na temat długowieczności mężczyzn po wazektomii.

  1. Pierwsze polega na tym, że partner powinien uprawiać miłość bez żadnych ograniczeń, ale jednocześnie ustalić i stosować właściwą przerwę między kolejnymi ejakulacjami. Zapewni mu to energię i siłę. Dzięki której będzie mógł kochać swoją partnerkę, kiedykolwiek poczuje pożądanie, lub też kiedy ona tego zapragnie. Wg. doktora Sun S’su Mo mężczyzna może utrzymywać dobre zdrowie i osiągnąć długowieczność, jeżeli będzie przestrzegał zasady dwóch wytrysków miesięcznie(!? Jeśli będzie stosował przy tym zdrowe odżywianie uprawiał ćwiczenia fizyczne – może osiągnąć długowieczność. Dalej dr Sun zalecał: mężczyzna 20 lat wytrysk raz na 4 dni, trzydziestoletni – raz na 8 dni, czterdziestoletni raz na 10 dni, pięćdziesięcioletni raz na 20; sześćdziesięcioletni powinien odbywać stosunki bez ejakulacji.
  2. Drugie polega na tym, ze sama ejakulacja, w szczególności nie poddana żadnej kontroli ze strony partnera, nie musi być dla niego źródłem największego przeżycia. Wg. ogólnych założeń Taoizmu, orgazm i ejakulacja to dwie różne czynności i można doświadczyć orgazmu bez jedoczesnej ejakulacji.
  3. Polega na tym, że w życiu seksualnym kobieta musi osiągnąć pełne zaspokojenie swoich pragnień erotycznych.

Już dawni lekarze chińscy w ciągu wielu lat uważnych obserwacji i analiz dokonywanych ponad dwa tysiące lat temu doszli do wniosku, że nasienie męskie, które jest źródłem życia i dzięki temu jest substancją najbardziej cenną i nie może być tracone bez potrzeby ( ja nazywam to najważniejszym eliksirem życia bo tylko z tego eliksiru powstaje nowe życie).

Dr Sun S’iu tak pisał w swoim traktacie zatytułowanym „Bezcenna recepta”.

„Najważniejszą rzeczą, którą mężczyzna musi zrozumieć, jest to, że jeśli niepotrzebnie on będzie tracił, nasienie, będzie słaby i chory. A jeśli co gorsza, będzie on trwonił je bezmyślnie – umrze”.

Inne zalecenia: kiedy mężczyzna zrezygnuje z wytrysku – wzmocni swe ciało, po raz drugi zaostrzy się jego wzrok i słuch, po raz trzeci znikają jego choroby, po raz czwarty- osiągnie spokój ducha, piąty raz- ożywi się jego serce i krążenie krwi, po raz szósty, wzmocni mięsnie, po raz siódmy sprawi że jego uda san się silne, ósmy ż jego skóra stanie sią gładka, dziewiąty- zbliży się do długowieczności, dziesiąty- sprawi że będzie się czuł tak, jakby był nieśmiertelny.

Kiedy mężczyzna nauczy się postępować zgodnie z tymi zasadami TAO, nie tylko osiągnie wzrost swoich sił witalnych i poprawi własne samopoczucie. Poza tym będzie mieć pewność że jest zdolny do zaspokojenia pragnień swojej partnerki, nawet jeżeli są one bardzo duże.

Jak opanować tę sztukę? Jeżeli nasi pacjenci wykażą zainteresowanie to zamieszczę tekst w dodatkowym miejscu.

Powoli zbliżamy się do wazektomii. Wspomniałem poprzednio że nasienie wraz z plemnikami to eliksir życia. Przy systematycznej ejakulacji tracimy bezpowrotnie nasz eliksir życia. Żeby jeszcze bardziej przybliżyć temat zajrzymy do wiedzy przekazanej w książce Daniela Reida, p.t. „Tao zdrowia ,seksu i długowieczności”.

Seksualność żeńska i męska różnią się przede wszystkim charakterem orgazmu. Q czasie wytrysku organizm mężczyzny wydziela swój eliksir z życiowy (esencję) w postaci nasienia. Wyobraźmy sobie statek kontenerowy płynący z polskimi jabłkami do Honkongu i co 10 km wyrzucana jest duża beczka za paliwem ( beczka z paliwem=ejakulacja), to zapewne w okolicach kanału Sueskiego zabraknie paliwa do dalszego transportu. Tradycyjny model współżycia zakłada ,że przy każdym stosunku mężczyzna ma wytrysk, niezależnie od wieku i stanu zdrowia, oraz od tego czy jego partnerka siągnęłą orgazm czy nie. Nawyk te (kontener) powoli zmniejsza jego siły witalne i obronne, skutkiem czego partner staje się coraz się bardziej podatny na choroby (odporność jest zmniejszona), przedwcześnie umiera (średnio 6-7 lat wcześniej), Wytrysk nasienia to w ujęciu chińskim „utrata esencji”, „pozbycie się” albo „poddane się”.

Chińczycy mówią, że kobieta „zabiła „ mężczyznę., natomiast Francuzi wytrysk nazywają wytrysk petite mort, czyli ‘”małą śmiercią.

W Europie Tao sex, jest bardziej znany w literaturze niż stosowany w praktyce.

Każda EJAKULACJA to utrata energii życiowej, a w konsekwencji częściowa utrata życia.

A. Co się dzieje w organizmie mężczyzny po ejakulacji? Bez wazektomii!

Nie wymaga to zbyt dosadnego wytłumaczenia. 5% ejakulatu stanowi skład ejakulatu i pochodzi z jąder. Pozostałe 95% po wydzielina z prostaty i ductus ejaculatorius. Przez całe życie w jadrach odbywa się produkcja plemników i częściowe wchłanianie. PO wykonaniu wazektomii , brak plemników w ejakulacie więc, organogeneza(wytwarzanie plemników) jest częściowo hamowana, oraz istnieje cały czas proces wchłaniania.po wazektomii mężczyźni żyją dłużej

Plemniki w czasie ejakulacji są wydalane na zewnątrz wraz z nasieniem. Strata zdrowia.

B. Jaki mechanizm występuje po wykonaniu wazektomii?

Droga plemników - jak na schemacie jest zablokowana - w trakcie wykonywania Totalnej Wazektomii (fragment nasieniowodu jest wycinany, na końca nasieniowodów zakładane są nierozpuszczalne szwy, raz wykonywana jest obustronna elektrokoagulacja).po wazektomii mężczyźni żyją dłużej

A) Całkowita blokada dla plemników. Dłuższe zdrowie.

C. Niezależnie od ilości ejakulacji 5% zawartości jąder pozostaje w organizmie mężczyzny.

Czyli plemniki i eliksir życia są wchłaniane przez organizm. Stąd ochrona życia i dłuższe życie wazektomii. Jest to niesłychanie ważna wiadomość dla tych par które planują wazektomię. Natomiast co z ilością ejakulacji? Można stwierdzić że może być nieograniczona, co daje nieukrywaną satysfakcję dla obojga partnerów. I tutaj będzie można mówić o TAO SEX

Z życzliwością dla czytających

Dr. Eugeniusz Siwik

Aktualne terminy zabiegów wazektomii
KATOWICE

DR KRETOWICZ

20.0421.0418.05
WROCŁAW
ZIELONA GÓRA
Terminy wolne - dostępne terminy Terminy zajęte - brak wolnych miejsc Terminy weekend - terminy w weekend
Aktulności i blog

Weź odpowiedzialność za antykoncepcję w Rodzinie

wolne terminy zapisy