Jak wazektomia wpływa na zachowania seksualne? - książka o Wazektomii

spis treści

Jak wazektomia wpływa na zachowania seksualne?

Aktywność seksualna może być podejmowana już w kilka dni po zabiegu, ale środki ostrożności należy zachować do pierwszego badania w 8 i 12 tygodniu po zabiegu wazektomii, kiedy to zostanie sprawdzona obecność plemników w nasieniu. Wazektomia nie ma wpływu na produkcję lub uwalnianie testosteronu, męskiego hormonu odpowiedzialnego za popęd płciowy człowieka, ani na seksualność, erekcję i ejakulację. Zarost, męski głos i inne męskie cechy są zachowane.

Relacje partnerskie poprawiają się nawet do 78%, ponieważ usuwane są obawy związane z przypadkową ciążą, co szczególnie podkreślają partnerki.

Większość mężczyzn po wazektomii zgłasza brak zmian częstotliwości i przyjemności z seksu lub też uprawia seks częściej i ma z tego większą przyjemność. Zaledwie kilku mężczyzn na stu zgłasza negatywny wpływ zabiegu na ich życie seksualne.

Według najnowszych badań stwierdza się, że około 30% par uprawia seks częściej i z większym zadowoleniem. Zadowolenie z wazektomii w tych badaniach wyniosło 99,5% [Moss 1975: 319]

Dla większości par wazektomia jest najmniej ryzykowną i najbardziej wiarygodną metodą antykoncepcji.

Tabletka hormonalna ma współczynnik skuteczności na poziomie 0,16%–3%, prezerwatywa na wysokości 1%–33% [Trussel i in. 1990: 558–567]. Nawet dla tych, co stosują dobrej jakości prezerwatywy, roczne ryzyko ciąży wynosi 3%.

Według Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA – ang. Food and Drug Administration) skutkiem przyjmowania pigułki mogą być: zawroty głowy, nudności, zmiana nastroju i wagi ciała, a rzadziej choroby układu krążenia, w tym wysokie ciśnienie, zakrzepy krwi, zawał serca i udar mózgu.

Ryzyko związane z tzw. mini-pill to: nieregularne krwawienia, przyrost masy ciała, bolesność piersi, mniejsza ochrona przed ciążą pozamaciczną. Ryzyko salpingotomii to najczęściej powikłania chirurgiczne. Nawet nowe urządzenie Essure ma potencjalnie większe ryzyko ciąży pozamacicznej – [Hurskainen i in. 2010: 16–19].

Zgodnie z Harvard Medical School 30% par uważa, że ich małżeństwa stały się bardziej stabilne, partnerzy czują się zdrowsi, bardziej zrelaksowani i nie żałują tej decyzji. Młodsze i starsze pary, z lub bez dzieci, podkreślały w równym stopniu korzystne reakcje po wazektomii.. W innym badaniu podsumowano, że pozytywne zmiany dotyczące pozytywnych zmian partnerskich miały miejsce we wszystkich grupach wiekowych [Howard 1979].

Niektóre kobiety obawiają się, że ich partnerzy staną się bardziej atrakcyjni w swoim środowisku. TAK, PO WAZEKTOMII STAJĄ SIĘ IDEALNYMI KOCHANKAMI, NA T-SHIRTACH POWINNI NOSIĆ NAPISY: IDEALNY KOCHANEK. Stąd kolejny wniosek, że kolejną POTRZEBĄ mężczyzny będzie stanie się IDEALNYM KOCHANKIEM po wykonanej wazektomii. Badania z 1970 wskazują, że żonaci mężczyźni, którzy przebyli wazektomię, nie częściej uprawiają pozamałżeński seks niż mężczyźni bez wazektomii. Tak, Panowie, to jest sprawa honorowa, precz z seksem pozamałżeńskim!

Eliminacja stresu jest podkreślana przez wszystkie kobiety, mimo że wazektomia dotyczy mężczyzn. 15% mężczyzn decyduje się na wykonanie wazektomii jako metody odwracalnej, ponieważ jest to najbardziej bezpieczny środek zapobiegania ciąży. Sama procedura jest prosta i bezpieczna [Barone i in. 2004: 27–33].<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl