Badania kontrolne - książka o Wazektomii

spis treści

Badania kontrolne

Drugie bardzo ważne badanie kontrolne to badanie nasienia pod względem obecności plemników. Badanie to wykonujemy w 8 i 12 tygodniu od dnia zabiegu.

Jak powinno ostatecznie wyglądać badanie nasienia na obecność plemników w 8 tygodniu, licząc od dnia wykonania wazektomii?

badanie nasienia

Fot. 1.2. Przykład badania, na jakie oczekuje każdy pacjent po wazektomii

Ilość plemników w 1 ml… nie znaleziono. Jeżeli taki jest rezultat badania, to czy należy wykonać ponowne badanie w 12 tygodniu? My nie zalecamy ponownego badania, natomiast wielu operujących tak. Niektórzy z naszych pacjentów dla swojej ciekawości wykonują badanie np. po 6 miesiącach lub po roku. Upewniają się, czy przypadkiem nie doszło samoistnie do ponownej rekanalizacji czyli udrożnienia nasieniowodów. W ciągu 9 lat nie mieliśmy ani jednego przypadku samoistnego udrożnienia nasieniowodów.

W tych ośrodkach medycznych, które wykonują wazektomię na terenie UE, jest przyjęta następująca zasada. Jeżeli w otrzymanym wyniku badania, chociażby jak w tym przedstawionym poniżej, byłoby np. 750 tys. plemników w 1 ml dostarczonego nasienia do badania, to lekarz operujący informuje klienta, że wszystko jest dobrze, rezultat antykoncepcji jest osiągnięty. W naszym przypadku przyjęliśmy od początku dość rygorystyczną zasadę, mianowicie liczba plemników w 1 ml nasienia ma być na poziomie ZERO. Jeżeli tak nie jest w pierwszym badaniu, to wykonujemy drugie badanie w 12 tygodniu i jeżeli liczba plemników jest podobna, to wówczas zapraszamy pacjenta i wykonujemy korektę wazektomii. Jak dotychczas po korekcie wazektomii nasza populacja mężczyzn ma 100% antykoncepcję, ponieważ takie są założenia tej metody. Zdarza się, że pacjent/klient zapomina o wykonaniu tego badania.

badanie nasienia

Fot. 1.3. Przykład kolejnego badania ze znanej przychodni lekarskiej<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl