Co to jest wazektomia - książka o Wazektomii

spis treści

Co to jest wazektomia

Nawet polski słownik komputerowy podkreśla słowo wazektomia jako błędne i nieznane. Wazektomia zapisana po polsku na stronie przeglądarki Google wyświetla się 45 900 razy. Vasectomy w języku angielskim to 4 790 000 odsłon.

Vas deferens (ductus deferens) to po łacinie nasieniowód. Vas to naczynie, tomia po łacinie znaczy cięcie, stąd vasotomia po łacinie, vasectomy w języku angielskim, a po polsku wazektomia.

WAZEKTOMIA – jest drobną chirurgiczną procedurą mającą na celu doprowadzenie do odwracalnej niepłodności mężczyzny. To jedna z najbardziej popularnych form antykoncepcji w USA i szerokim świecie, stosunkowo bezpieczna, prosta, o wysokiej efektywności.

Wazektomia wykonywana jest przez nacięcie nasieniowodu, który przenosi spermę wytwarzaną w męskich jądrach, by dalej stała się nasieniem. Chociaż mężczyźni kontynuują stosunki seksualne i przeżywają orgazmy jak wcześniej, ich nasienie nie zawiera plemników. Po uwidocznieniu i wyizolowaniu nasieniowodu wycinek nasieniowodu jest pobierany do badania histopatologicznego (nie jest to konieczne), celem sprawdzenia czy pobrana tkanka rzeczywiście jest nasieniowodem. Następnie na dwa końce nasieniowodu zakłada się szwy chirurgiczne lub zaciski tytanowe. Taką samą procedurę powtarza się po stronie drugiego nasieniowodu. Na rozwarstwione miejsca nie zakłada się szwów, nie są wymagane i konieczne. Po trzech dniach nie ma śladu po zabiegu.<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl