Kto najrzadziej korzysta z wazektomii? - książka o Wazektomii

spis treści

Kto najrzadziej korzysta z wazektomii?

Gdyby to pytanie dotyczyło ilości wykonywanych wazektomii w danym kraju, to odpowiedź byłaby dość prosta, krajem w którym najrzadziej korzysta się z wazektomii byłaby Polska.

Jeden z partnerów nie ma pewności co do chęci posiadania potomstwa w przyszłości, a potoczne określenie tego, to „nie dojrzałem do macierzyństwa”. Są to pary, których relacje są niestabilne lub przeżywają stresujące kontakty międzypartnerskie. W jednym z badań stwierdzono, że kobiety, które zgłaszały częste konflikty z mężem przed wazektomią, były ponad 40 razy bardziej narażone na sytuację, że mąż wykona rewazektomię niż kobiety, które nie zgłaszały takich problemów [Jamieson i in. 2002: 1073-1079]

Mężczyźni, którzy rozważają operację niezależnie od partnerki lub są pod presją z jej strony. Partnerzy, którzy liczą na posiadanie dzieci w późniejszym wieku lub na przechowanie nasienia w banku nasienia lub rewazektomię.

Młodzi ludzie poniżej 30. r.ż. Młodsi mężczyźni mają przed sobą jeszcze wiele nieprzewidzianych sytuacji, może ich czekać jeszcze wiele zmian w życiu, a w późniejszym wieku mogą żałować decyzji z młodości.. Jest 12,5 razy bardziej prawdopodobne, że w późniejszym wieku zdecydują się na rewazektomię.

Mężczyźni, których partnerka jest rozwiedziona lub w separacji w chwili wazektomii. Dlatego 90% mężczyzn podejmuje decyzje zmiany partnerki.

Jak z tego widać, przyczyn podjęcia decyzji, co do wykonania wazektomii lub nie, jest wiele. Partner czy partnerka żyją w swoim środowisku, danym kraju, kulturze, własnych wyobrażeniach. Można to porównać do tzw. efektu motyla. Motyl poruszający skrzydełkami w Kalifornii wpływa na pewne zdarzenia zachodzące w Tokio. Decyzja podjęta dzisiaj, może wymagać korekty za 10 lat, ponieważ nie wiemy, co będzie jutro, po zdarzeniu, które miało miejsce dzisiaj.<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl