Największe szanse osiągnięcia korzyści z wazektomii - książka o Wazektomii

spis treści

Największe szanse osiągnięcia korzyści z wazektomii

Pary w dłuższej perspektywie pozostają w związkach zazwyczaj 10 lat i więcej. Jest też wspólna decyzja, co do ilości posiadanego potomstwa. Starsze dzieci odnoszą się pozytywnie do decyzji rodziców, ponieważ kolejne ciąże mogą być potencjalnym zagrożeniem dla ich egzystencji finansowej. Mniejsza liczbę posiadanych dzieci łatwiej wyżywić i wykształcić.

Decyzja nie jest podejmowana pod presją jednej ze stron. W jednym z badań pary, które miały średnio 22 miesiące na podjęcie ostatecznej decyzji, odnotowały 99,7% satysfakcji z wazektomii. Szczególnie jest to zauważalne w sytuacjach, gdy inne metody kontroli urodzeń są nieodpowiednie albo żona lub mąż mają problemy zdrowotne, które mogą spowodować kolejną ciążę z zagrożeniem życia. Z naszego doświadczenia wynika, że najczęstszą przyczyną, która ostatecznie decyduje o poddaniu się wazektomii, są różne dolegliwości partnerek stosujących doustną antykoncepcję hormonalną. Występują również aspekty ekonomiczne. Mianowicie, odnotowaliśmy kilka przypadków, kiedy to istniało potencjalne zagrożenie, że głowa rodziny zapłodni inną młodsza partnerkę, która urodzi mu potomstwo, a spadek zostanie podzielony według prawa pomiędzy kolejnych spadkobierców.

 

Mężczyźni po wazektomii żyją dłużej.

W literaturze można czasami znaleźć dość dziwne statystyki. Na początku 1990 r., kilka dużych badań wykazało niższą śmiertelność wśród mężczyzn po wazektomii w porównaniu do grupy kontrolnej [Schwingl, Guess 2000: 923–936]. Grupa ta bardziej dba o zdrowie i regularniej bywa na okresowych badaniach kontrolnych (pomiar ciśnienia krwi, badania laboratoryjne, takie jak: lipidogram, PSA, L-arginina, Leptyna). Gdyby ktoś z czytających ten tekst chciał zrozumieć, dlaczego to jest tak bardzo ważne, proszę o przestudiowanie starożytnej chińskiej wiedzy znanej już od ponad 3 tys. lat, mowa o Taoistycznych praktykach seksualnych (ang. Taoist sexsual practices), to zrozumie sens wyników tych badań. Opracowanie naukowe na ten temat oparte na światowej literaturze ukaże się na początku 2013 roku.<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl