Jakie powikłania mogą wystąpić po operacji? - książka o Wazektomii

spis treści

Jakie powikłania mogą wystąpić po operacji?

Witam Pana Doktora!

Minęły 4 dni od zabiegu. Jądra są jeszcze lekko napuchnięte, maść kasztanową stosuje około 2 x dziennie rano i wieczorem. Na pewno jest o niebo lepiej niż w piątek i sobotę, mam nieco problemów z poruszaniem się. Jądra pobolewają przy zmianie pozycji, najbardziej bolące miejsce to przednia strona jąder – najądrze, połączenie moszny z ciałem. Jak wynika z obserwacji, każdy dzień jest coraz lepszy, już nie mogę się doczekać, kiedy będzie normalnie.

Pozdrowienia. Piotr z Gdyni.

 

Szanowny Panie Piotrze!

Proszę dołożyć do maści kasztanowej altacet w żelu. Jeżeli po 7 dniach nie miną dolegliwości, to Biseptol 2 x 2 dziennie przez trzy dni. Czekam na wiadomość o poprawie stanu Pana brylantów. Pozdrawiam E.S.

 

Panie Doktorze!

Chciałbym Pana poinformować, że wszystko jest OK. Po obrzęku nie ma już śladu, gram w piłkę i czuję się dobrze. Za trzy miesiące przesyłam badania, lub po 33 ejakulacjach. Pozdrawiam gorąco i jeszcze raz dziękuję za zabieg i miłą rozmowę. Piotr z Gdyni.

 

Ponownie witam Panie Doktorze.

Pragnę poinformować, że wykonałem badanie spermy na obecność plemników, po trzech miesiącach. Wynik badania to zero plemników w ejakulacie!!! Jest tylko jeden problem i proszę o informację: od dwóch dni odczuwam cykliczny ból w rejonie prawego jądra. Za jądrem (od strony ciała) zrobiło mi się zgrubienie (opuchlizna), czuję od czasu do czasu ból w tym miejscu przechodzący na podbrzusze. Po lewej stronie jest OK. Taka sama sytuacja była siedem dni po zabiegu. Proszę o radę, co dalej robić?

Piotr z Gdyni.

 

Panie Piotrze!

Problemy na Wybrzeżu! Może tym razem spróbujemy ochłodzić brylanty czymś zimnym z lodówki. Trzeba będzie też zakupić zwykłe szare mydło i dwa razy dziennie przemywać delikatnie całą okolicę brylantów. Przyczyna tak późnych powikłań nie jest spowodowana przez bakterie, wirusy, lecz opisywana jest w literaturze, jako wzrost ciśnienia w najądrzach, których ujścia są zablokowane. Część autorów opisuje to, jako wynik stosowania elektrokoagulacji w czasie wykonywania zabiegu wazektomii, co potwierdza się w naszej praktyce. Słowem relaks, może jakiś masaż Shiatsu w tej okolicy? Za trzy dni poproszę o wiadomość.

*

U niewielkiego odsetka mężczyzn (2%) utrzymuje się tzw. zespół bólowy związany z zabiegiem trwający do 14 dni a nawet dłużej. Może to być wynikiem podrażnienia nerwu biegnącego wzdłuż nasieniowodu w kierunku jądra, przez założony szew lub klips tytanowy, bolesnego wzrostu ciśnienia po ejakulacji lub wykonania całej procedury zbyt blisko najądrza.

Wiem, że obecnie nasz pacjent czuje się bardzo dobrze. Przytaczanie korespondencji może sprawiać wrażenie, że każdy nasz pacjent ma takie czy inne dolegliwości. Tak nie jest, ale 3–5% to liczba, wokół której oscylują wymienione dolegliwości i wspólna korespondencja.<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl