Największe szanse osiągnięcia korzyści z wazektomii?

wazektomia ebook

Największe szanse osiągnięcia korzyści z wazektomii?

Pary w dłuższej perspektywie pozostają w związkach zazwyczaj 10 lat i więcej. Jest to wspólna decyzja co do ilości posiadanego potomstwa. Starsze dzieci odnoszą się pozytywnie do decyzji Rodziców, ponieważ kolejne ciąże mogą być potencjalnym zagrożeniem dla ich egzystencji finansowej(podałem przykłady z naszego kraju w tym opracowaniu). Mniejsza liczbę posiadanych dzieci łatwiej wyżywić i wykształcić.

Podejmowana decyzja nie jest pod presją jednej ze stron. W jednym z badań, pary które miały średnio 22 miesiące, na podjęcie ostatecznej decyzji odnotowały 99,7% satysfakcji z wazektomii. W przypadku, gdy inne metody kontroli urodzeń są nieodpowiednie, albo żona lub partner ma problemy zdrowotne, które mogą spowodować kolejną ciążę z zagrożeniem własnego życia. W naszym przypadku najczęstszą przyczyną która ostatecznie decyduje o podjęciu decyzji wykonania wazektomii są różne dolegliwości partnerek stosujących doustną antykoncepcję hormonalną. Występują również aspekty ekonomiczne. Mianowicie odnotowaliśmy kilka przypadków kiedy to istniało potencjalne zagrożenie, ze głowa rodziny zapłodni inną młodsza partnerkę, która urodzi potomstwo a spadek zostanie podzielony według prawa pomiędzy kolejnych spadkobierców.

Mężczyźni po wazektomii żyją dłużej.

W badaniach można czasami znaleźć dość dziwne statystyki. Na początku 1990 roku, kilka dużych badań wykazało, "niższą śmiertelność wśród mężczyzn po wazektomii w porównaniu do grupy kontrolnej” (Bezpieczeństwo i skuteczność wazektomii. Schwingl PJ, Guess HA. Steril. Fertil.,2000). Grupa ta bardziej dba o zdrowie i regularniej bywa na okresowych badaniach kontrolnych (pomiar ciśnienia krwi, badania laboratoryjne takie jak: lipidogram, PSA, Larginina, Leptyna). Gdyby ktoś z czytających ten tekst chciał zrozumieć dlaczego tak jest to bardzo proszę o przestudiowanie starożytnej wiedzy p.n. Tao sex (ponad 3000 lat-Chiny), to zrozumie sens wyników tych badań.<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl