Wiedza o wazektomii przed podjęciem decyzji

wazektomia ebook

Wiedza o wazektomii przed podjęciem decyzji

Mężczyzna i jego żona (partnerka) powinni troskliwie rozważyć, co chcą wiedzieć przed podjęciem decyzji o wykonaniu wazektomii. Przedstawione Pytania i Odpowiedzi mogą być pomocne jako lista kontrolna o co zwykle pytają inni. Zawsze przedyskutuj swoje wnioski i wątpliwości z lekarzem(telefon, e-mail, kontakt osobisty).

Jeszcze raz, czym jest wazektomia?

Wazektomia jest małą chirurgiczną procedurą mającą na celu doprowadzenie do odwracalnej niepłodności mężczyzny. Jest to jedna z najbardziej popularnych form antykoncepcji w USA i szerokim świecie, stosunkowo bezpieczna, prosta, o wysokiej efektywności. W sumie około 60 milionów mężczyzn miało wykonany zabieg wazektomii, (dane te nie uwzględniają liczby 6 mln wazektomii wykonywanych corocznie w Chinach)., co odpowiada około 5% wszystkich małżeństw w wieku reprodukcyjnym przy 15% wykonywanych salpingektomii u kobiet. . W USA jeden na sześciu mężczyzn ma wykonaną wazektomię 1/6.

Wazektomia wykonywana jest przez nacięcie nasieniowodu, który przenosi spermę wytwarzaną w męskich jądrach by dalej stała się nasieniem. Chociaż mężczyźni kontynuują stosunki seksualne i ich orgazmy są jak poprzednio, ich nasienie nie zawiera plemników.

Wazektomia Bez Skalpela[WBS] – technika bez skalpela jest jedną z dwóch głównych chirurgicznych metod wykonywanej wazektomii. Wielu lekarzy popiera WBS. Użycie skalpela nie jest wymagane jak też nacięcie (tylko jedno lub dwa przekłucia w skórze). W dodatku w WBS obserwuje się często mniejszy dyskomfort z redukcją ryzyka krwawienia czy infekcji. Także blizna jest prawie niewidoczna. (Ostatnio nasz niezwykle sympatyczny Pacjent zatelefonował 24 godziny po zabiegu i powiedział , że prawdopodobnie zrobiliśmy go w „żabę” ponieważ nie może zaobserwować blizny i nie widać szwów). (http://www.medicinenet.com/vasectomy/page2.htm)

Anatomia to pięta Achillesowa zainteresowanych. Znajomość anatomii ze strony pacjenta nie jest wymagana, ale zamieszczamy ją ze względu na wielokrotne prośby naszych pacjentów.

Układ rozrodczy męski

Materiał związany z układem rozrodczym męskim zamieszczony został specjalnie. Jest to wynik wielu rozmów z naszymi pacjentami, jeszcze w trakcie korespondencji przed zabiegiem wazektomii. Jednoznacznie stwierdzili, że taka dodatkowa nauka anatomii jest im bardzo potrzebna. Przez trzy lata uczyłem studentów anatomii i co ciekawe studentki zawsze lepiej były przygotowane z wiedzy na temat anatomii układu rozrodczego męskiego niż studenci, co dla tych ostatnich kończyło się poprawką zaliczenia ćwiczeń. Prof. Peter Abrahams jest specjalistą anatomii. Był wykładowcą medycyny i anatomii w wielu różnych międzynarodowych instytucjach w tym w Londynie, Middlesex, Cambridge w Wielkiej Brytanii oraz na Uniwersytecie Iowa w USA. Prowadził wykłady w Egipcie, Izraelu, Ghanie oraz pracował jako konsultant w Światowej Organizacji Zdrowia(WHO).

(Abrahams P.: Atlas anatomii, ciało człowieka: budowa i funkcjonowanie., Świat Książki, Warszawa 2004,182-187)


układ rozrodczy męski

jądra, moszna i najądrza

gruczoł krokowy

prącie


<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl