Jakie powikłania mogą wystąpić po operacji?

wazektomia ebook

Jakie powikłania mogą wystąpić po operacji?

Czasami może wystąpić niewielki obrzęk, zasinienie, pobolewanie. Niekiedy występuje niewielkie sączenie się z okolicy rozwarstwienia skóry, wówczas to miejsce należy przemyć wodą utlenioną. Największym? powikłaniem jakie mogłoby się zdarzyć to ciąża po wazektomii. Gdyby na to zdarzenie popatrzeć bardziej spokojnie to może się okazać, że urodzi się kolejny genialny noworodek?!

Co wówczas należałoby wykonać?

Wykonać badanie morfologii nasienia na obecność plemników(pilnować terminu 8 i 12 tygodniu po zabiegu). Po urodzeniu u dziecka wykonać badania genetyczne Wykonać dyskretny wywiad, kto może być jeszcze potencjalnym ojcem przyszłego dziecka? Czasami po latach może to być miła niespodzianka (myślę o nowym potomku)

4 dni o zabiegu, Witam Pana Doktora.

1. Minęło 4 dni od zabiegu. Jądra są jeszcze lekko napuchnięte, maść kasztanową stosuje około 2x dziennie rano i wieczorem. Na pewno jest o niebo lepiej niż w piątek i sobotę, mam nieco problemów z poruszaniem się. Jądra pobolewają przy zmianie pozycji, najbardziej bolące miejsce to tylna strona jąder - najądrze, połączenie moszny z ciałem. Jak wynika z obserwacji każdy dzień jest coraz lepszy, już nie mogę się doczekać kiedy będzie normalnie. Pozdrowienia. Piotr z Gdyni.

Szanowny Panie Piotrze!

Proszę dołożyć do maści kasztanowej altacet w żelu. Jeżeli po 7 dniach nie mina dolegliwości to Biseptol 2x2 dziennie przez trzy dni. Czekam na wiadomość o poprawie stanu Pana brylantów. Pozdrawiam E.S.

2. Chciałbym Pana poinformować, że jest wszystko ok. po obrzęku nie ma już śladu gram w piłkę i czuję sie dobrze. Za 3 miesiące przesyłam badania, lub po 33 ejakulacjach.? Pozdrawiam gorąco i jeszcze raz dziękuję za zabieg i miłą rozmowę. Piotr z Gdyni.

3. Ponownie witam Panie Doktorze. Pragnę poinformować, ze wykonałem badanie spermy na obecność plemników, po trzech miesiącach. Wynik badania to zero plemników w ejakulacie!!! Jest tylko jeden problem i proszę o informację: od dwóch dni odczuwam cykliczny ból w rejonie prawego jądra. Za jądrem (od strony ciała) zrobiło mi się zgrubienie (opuchlizna), czuję od czasu do czasu ból w tym rejonie przechodzący na podbrzusze. Po lewej stronie jest ok. Taka sama sytuacja była 7 dni po zabiegu. Proszę o radę co dalej robić? Piotr z Gdyni.

Hej Piotrze!

Co to się tam wyprawia na wybrzeżu? Może tym razem spróbujemy ochłodzić brylanty czymś zimnym z lodówki. Trzeba będzie też zakupić zwykle szare mydło i dwa razy dziennie szorować delikatnie całą okolicę, brylantów. Przyczyna tak późnych powikłań nie jest spowodowana przez bakterie, wirusy, lecz opisywana jest w literaturze jako wzrost ciśnienia w najądrzach , których ujścia są zablokowane. Słowem relaks, może jakiś masaż Shiatsu w tej okolicy? Za trzy dni poproszę o korespondencje.

Wiem, że na dzień dzisiejszy nasz Pacjent czuje się bardzo dobrze. Przytaczanie korespondencji może sprawiać wrażenie ze każdy nasz Pacjent ma takie czy inne dolegliwości. Tak nie jest, ale 3-5% to liczba wokół której oscylują wymienione dolegliwości.

Syndrom bólowy po wazektomii - Pain Syndrome (PVPS, PVP, CPTP, CPVSP) Jest powikłaniem po zabiegu wazektomii, niezbyt częstego, bólu występującego z nieznaną częstością( Jeannette M. Potts (2008). Obecna kliniczna Urologia Diagnostyka Układ moczowo-płciowy bólu i stanu zapalnego i Zarządzania. Prasa Humana. PP. 201. doi : 10.1007/978-1-60327-126-4_13 . ISBN 978-1-58829-816-4). Zespół bólowy może być spowodowany przez wzrost ciśnienia w najądrzach, przewlekłe zapalenie , zwłóknienia , ziarniniaków spermy , podrażnienia nerwów przez szew i zrost, zmian aktywności elektrycznej w nasieniowodzie . Kiedy ból najądrza jest głównym objawem po wazektomii jako – zespół bólowy- określany jest również jako objaw zastoinowego zapalenia najądrza. Ten ból może być obecny w kilku sytuacjach: orchialgia (przewlekłe bóle jądra lub moszny), ból podczas stosunku wytrysku lub wysiłku fizycznego, bólu w całości lub okolicy najądrza. (http://www.vasectomymedical.com/vasectomy-pain.html)

Dolegliwości bólowe po wazektomii.

1. Natomiast Ahmed I, Rasheed S, w badaniu retrospektywnym stwierdzili że na 560 badanych mężczyzn, przewlekłe dolegliwości bólowe trwające ponad trzy miesiące stwierdzono u 20 mężczyzn (3,5%). U 17 pacjentów podjęto próbę usunięcia nerwu z czego u 13 uzyskano całkowite ustąpienie objawów.(33) [Ahmed I, Rasheed S, White C, Shaikh N "Częstość występowania przewlekłego bólu jąder po wazektomii i roli nerwów w odnerwieniu powrózka nasiennego." British Journal of Urology. 1997; 79:269-270. PMID 9052481 ]

Mechanizm bólowy

1. Obserwuje się wzrost ciśnienia w nasieniowodach w części dystalnej od strony najądrza po przeprowadzonej wazektomii/ Choe J, Kirkemo A. "Kwestionariusz badania opartego na nie onkologicznych powikłaniach po wazekytomii. Journal of Urology. 1996 r.; 155:1284-1286. PMID 8632554 / W przewodach odprowadzających kanalików nasiennych obserwuje się zwiększenie ich grubości i powierzchni/Jarvis L, Dubbins P. "Zmiany w najądrzach po wazektomii: USG " American Journal of Roentgen. 1989; 152:531-534. PMID 2644777/

2. Shafik opisuje przemijający „obrzęk najądrza” jako wzrost ciśnienia spowodowanego zablokowaniem nasieniowodu u połowy badanych pacjentów/ Shafik A. "Electrovasogram w grupie kontrolnej i po wazektomii mężczyzn, oraz u pacjentów z azoospermią . Archiwum Andrologia. 1996; 36:67-79. PMID 8824668/ . Gałązki włókien nerwowych mogą zostać częściowo uciśnięte w tkance włóknistej po przeprowadzonej wazektomii, powodując doznania bólowe. Ból ten jest może pojawić się w czasie stosunku i ejakulacji w trakcie podniecenia jako efekt czynności skurczowej otaczających włókien mięśniowych. Wiele mikro włókien nerwowych biegnących równolegle do nasieniowodu może myć uciśnięte przez założony węzeł lub zacisk tytanowy założone w trakcie zabiegu wazektomii/ S. Schmidt "ziarniniak nasienny: często bolesne zmiany." Płodność i niepłodność. 1976; 27 (3) :271-274. PMID 761679 /

Leczenie

W pierwszych dniach po zabiegu stosuje się środki przeciwbólowe, przeciwzapalne lub poprzez mikrochirurgiczne uwolnienie tkanki włóknistej w miejscu podrażnienia gałązki nerwowej[http://www.vesectomymedical.com/vasectomy-post-pain.html]<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl