Antymacierzyństwo w Polsce !!! Salpingektomia metodą antykoncepcji z wyboru?

wazektomia ebook

Antymacierzyństwo w Polsce !!! Salpingektomia metodą antykoncepcji z wyboru?

Dla większości ludzi posiadanie potomstwa jest czymś zupełnie naturalnym, jest to kolejny etap w życiu. Pragnienie posiadania dziecka nie może wynikać jedynie z sympatii posiadania przy sobie istoty miłej, wesołej i posłusznej. Często zdarza się, że dorośli decydują się na dzieci realizując swoje cele i ambicje, nie rozumiejąc do końca, jak wielkiego poświęcenia, oddania i odpowiedzialności wymaga wychowanie dzieci. Dość powszechne jest przekonanie, że w naturze kobiety jest urodzenie dziecka. Jeszcze obecnie w wielu kulturach panuje przekonanie, że kobieta musi być nie tylko dobra żoną, ale i matką, a jeśli jest bezpłodna, to może się nawet liczyć z odtrąceniem przez męża(50% przyczyn niepłodności leży po stronie mężczyzny).

Poprzednio opisałem przypadek naszego pacjenta z Łodzi. Poniżej co człowiek to opinia i uzasadnienie nieposiadania potomstwa. Przykłady wypowiedzi Kobiet, które chcą mieć wykonaną salpingotomię, lub partner wazektomię. Ta grupa będzie szukała trwałej metody antykoncepcji. To nie jest ta grupa która ma dzieci, jedno dwoje czy czwórkę i więcej nie planują, a sama myśl o niechcianej ciąży powoduje wieloletnie stresy. Żadnych zupek, kupek, ząbkowania, pieluch i niańczenia. Coraz więcej polskich małżeństw nie chce mieć dzieci... jak wielka jest to skala nie wiadomo.

W Polsce realizuje się niemiecki scenariusz. Już 20 proc. kobiet w wieku 40 - 45 lat nie ma dzieci, dwa razy więcej niż w latach 80. Podobnie dwukrotnie więcej mężatek niż 20 lat temu pozostaje bezdzietnych (blisko 15 proc.) Najczęściej z dzieci rezygnują kobiety dobrze wykształcone i dobrze zarabiające. O tym, ilu mężczyzn wybiera bezdzietność, nie ma danych.<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl