Kobieta nie równa się matka

wazektomia ebook

Kobieta nie równa się matka

„Nie rusza mnie maluch w wózku, a opowieści o zupkach i ząbkowaniu wywołują mdłości - nie przebiera w słowach 27-letnia Karolina, absolwentka architektury. - Koleżanki niedosypiające miesiącami z powodu dzieci uważam za szalone. I dodaje: - Większość z nich na szczęście poszła po rozum do głowy i wie, do czego służy antykoncepcja.”

Dziś fakt, że nie chcę być matką, nie przesądza o mojej wartości - mówi 30- letnia Magda, prawniczka z Warszawy. - Kiedyś takie jak ja uważano za zakałę społeczeństwa. Na szczęście stajemy się coraz bardziej tolerancyjni. Moje otoczenie rozumie, że moje życie to moja sprawa. Problem w tym, że mężczyźni niekoniecznie. Niedawno z powodu niechęci do macierzyństwa rozstała się z wieloletnim partnerem. – Bartek jest już szczęśliwym mężem i wkrótce zostanie ojcem córeczki. Ja nie chciałam, a przede wszystkim nie mogłam mu tego dać – mówi bez żalu”

„ Z macierzyństwa całkowicie rezygnuje wiele Polek i Polaków, ale na odwagę mówienia o tym stać niewielu – najczęściej SA to osoby publiczne i to kobiety. Bez oporów opowiadają o tym Hanna Bakuła. Olga Lipińska, Maria Czubaszek, czy amerykańska pisarka Amy Tan. Najczesciej tłumaczą swoją decyzję brakiem instynktu macierzyńskiego, egoizmem, chęcią robienia tego co jest dla nich wazne”.

Bezdzietnymi są zanane aktorki, dziennikarki np.: Daryl Hannah, Oprah Winfrey, Jennifer Aniston, Ashley Judd. W Polsce dzieci nie mają Grazyna Torbicka i Dorota Warakomska. Słynnymi orędownikami „no kidding” są George Clooney i Hugh Grant. Jedna z młodych polskich aktorek o kreśliła z pogardą swoje koleżanki jako „niańczące”. Z niechecią o przemianie koleżanek w mamy wypowiadała się też Anna Mucha. Brak potomstwa nie zawsze wynika z takiej postawy, ale często ze zwyczajnej niepłodności własnej lub partnera.<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl