Czy mogę stosować środki przeciwbólowe?

wazektomia ebook

Czy mogę stosować środki przeciwbólowe?

Można jak najbardziej. Czasami przepisujemy receptę na środek przeciwbólowy, ale bardzo rzadko są wykupywane. Jeżeli na drugi dzień czeka nas ważne spotkanie, to żeby czuć się komfortowo dobrze jest profilaktycznie zażyć jedną tabl. Przeciwbólową.

Jak wygląda aktywność po zabiegu i trzy dni po?

Bezpośrednio po zabiegu można prowadzić samochód nie ma żadnych przeciwwskazań. Od dnia następnego nie zalecamy specjalnego oszczędzania się. Oczywiście ciężki wysiłek w pracy czy trening sportowy (np.: długotrwała jazda na rowerze) nie jest zalecany przez te kilka dni. Dotychczas nie stosowaliśmy żadnych zwolnień lekarskich nie było takiej potrzeby. Niektórzy Pacjenci planują przyjazd w sobotę, jest to bardzo dobry pomysł, jeszcze inni biorą dzień urlopu, ze względu na odległość od Warszawy(jak wspomniałem w innym miejscu- dzień po grzybobranie, i kolejny dzień po jazda na rolkach)

Jak z seksem i antykoncepcją?

Zalecamy delikatne postępowanie przez pierwszy tydzień., ale pacjenci i tak stosują takie zachowania które im odpowiadają. Przez okres 2 cykli zalecamy antykoncepcję jak przed zabiegiem. Nasz zanotowany rekord to 25 ejakulacji w ciągu pięciu dni od wykonanej wazektomii. Prosiłem naszego Pacjenta żeby się nieco oszczędzał. W odpowiedzi usłyszałem „panie doktorze ja już taki jestem”. Wszystko jest o.k!<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl