Jakie są możliwe zagrożenia i komplikacje?

wazektomia ebook

Jakie są możliwe zagrożenia i komplikacje?

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów w postaci czy to dolegliwości bólowych, obrzęku, zasinienia najlepiej skonsultować się z lekarzem, jeżeli daleko do operatora, to zapewne w pobliżu jest do naszej dyspozycji, chirurg, urolog czy lekarz rodzinny. W innej części e-booka opisane zostało podstawowe postępowanie które można zastosować przed udaniem się na konsultację. Jest to zabieg o najmniejszych powikłaniach jakie opisuje się w dziedzinie chirurgii.

Łagodny dyskomfort.

Najczęściej występuje przy zmianie pozycji ciała w postaci pociągania, pobolewania, utrzymuje się kilka godzin do kilku dni po zabiegu.

Krwiaki

Łagodne krwawienia do moszny powodujące niewielki obrzęk, cofające się po kilku dniach.(1/400). Poważne krwawienie do moszny wielkości nawet grejpfruta, zdarzają się niezwykle rzadko(1/1000), wymagają chirurgicznego uwolnienia.

Zakażenie

Zaczerwienienie, obrzęk, ból., wyciek leukocytarny w miejscu rozwarstwienia skóry moszny(1/100), leczenie antybiotyk, może również dotyczyć okolicy najądrza. Sperm granuloma opis w innej części opracowania(1/500).

Zespół Bólowy po Wazektomii[ZBPW] - Post Vasectomy Pain Syndrome(PVPS)

Bardzo rzadkie powikłanie związane z utrzymującym się tępym bólem okolicy jądnajądrza. Czasami wymagana jest mikrointerwencja chirurgiczna(1/1000).

Niepowodzenie

Stwierdzone plemniki w kontrolnym badaniu nasienia w 8 i 12 tygodniu po zabiegu.(1/250). Przy braku kontroli może się okazać, że partnerka jest w ciązy. Jak wygląda takie powikłanie, proszę zobaczyć na zdjęciu poniżej


Wazektomia nie powiodła się, przyjemne powikłanie

Wazektomia nie powiodła się, przyjemne powikłanie...[http://www.squidoo.com/greatest-real-estate-agent-in-the-worldcontest]

Przeciwciała antyplemnikowe

Wytwarzane przez organizm w odpowiedzi na wtórną resorpcję plemników. Przeciwciała nie są szkodliwe dla organizmu a może być to jedynie problem przy ponownej próbie zajścia w ciążę. Wielu autorów określa te powikłania na poziomie 5%.<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl