Wazektomia- fakty i fałszywe przekonania.

wazektomia ebook

Wazektomia- fakty i fałszywe przekonania.

Czy w Polsce wazektomia jest zabroniona?

Pytanie to słyszę od sześciu lat nieustannie od pacjentów, internautów, lekarzy!? i wszystkich innych zawodów.. Zadaję więc pytanie. Gdzie to jest napisane? Pada odpowiedź nie wiem...Gdzie antykoncepcja jest zabroniona? Nie wiem...Kłamstwo powtarzane od 60 lat staję się prawdą. Znamy to od czasów ostatniej wojny światowej... Ostatnio w prasie było wiele tekstów i wypowiedzi, dziennikarzy, prawników w tym profesorów prawa, którzy grzmieli, że wykonano bezprawnie bezbronnej Kobiecie sterylizację!!! Nikt nie wykonał sterylizacji-czyli usunięcia gonad- a jedynie podwiązanie jajowodów, czyli antykoncepcję. Podjęto w czasie wykonywania cięcia cesarskiego słuszną i męską decyzję, ratującą życie operowanej.

Co mówi na ten temat KK-kodeks karny, skoro się wszyscy na niego powołują?

Kodeks karny jest jak najbardziej w porządku, nic mu nie można zarzucić. Przed rokiem 1997 był to & 155 teraz jest 156. Tym razem chodzi o szczegóły dlatego posłużę się bardziej dokładnymi danymi. Mianowicie, odpowiedź znajdziemy w dzienniku ustaw z dnia 6 czerwca 1997r. Nr 88 Poz. 553, gdzie art.156.&1. mówi:

„kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci: 1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia, 2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej lub znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. § 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.

Jeżeli mniej lub bardziej umyślnie wydłubiemy Pacjentowi oko- ostatnio widzieliśmy jak jeden z naszych sportowców stracił oko, w walce sportowej, utniemy lub obgryziemy ucho, albo to co nas najbardziej interesuje utniemy dyndające brylanty, bo po co one mają się tam dyndać, to rzecz jasna podlegamy karze. Zapis ten wg. mojego rozeznania nigdy nie powinien być zmieniany. Największym uszczerbkiem dotyczącym możliwości płodzenia jest usuniecie gonad, bez uzasadnienia, co zdarza się i to nie tak całkiem rzadko przy operacjach jajników u kobiet, bez dokładnego zdiagnozowania, a jako argument podaje się, że może w przyszłości „mieć Pani nowotwór złośliwy”.

Profilaktycznie moglibyśmy to samo zaproponować mężczyznom, ale całe szczęście że nikt na ten pomysł nie wpadł.

Blokując dostęp plemników do nasienia w procedurze wazektomii wykonujemy nie sterylizację, czyli usunięcie jąder a mikro podwiązanie nasieniowodów, za zgodą pacjenta. Załóżmy , że łapię pacjenta na ulicy i pod pretekstem badań profilaktycznych obcinam mu brylanty, to wymiar sprawiedliwości skazuje mnie na okres od jednego roku do 10 lat i pisanie książki na temat wazektomii kończymy gdzieś w ustronnym miejscu. Ale jeżeli zrobię to nieumyślnie – nie przychodzi mi pomysł jakby zwabić pacjenta do takiego zabiegu-to kara byłaby nieco mniejsza do trzech lat. Kilka miesięcy temu przewinęła się w mediach nagonka na lekarzy z Wielkopolski, którzy przy ósmej ciąży a kolejnym cięciu cesarskim, podwiązali w trakcie wykonywania cięcia cesarskiego jajowody. Cała prasa, w łącznie z prawnikami grzmiała, ze bezprawnie wykonano sterylizację biednej kobiecie. Nikt z lekarzy w czasie tej operacji nie wykonał żadnej steylizacji a jedynie salipngektomię, czyli podwiązanie jajowodów, można jedynie przypuszczać, że uratowali tej Pani przyszłe życie.

Prawo Izb Lekarskich, procedury medyczne, tak! Co ciekawe znana i szanowana Organizacja Federa, walcząca o prawa kobiet, ciągle używa słowa sterylizacja i dąży do zmiany w zapisie powyższego kodeksu karnego. Kodeks karny ma mi pozwalać na ucięcie brylantów, albo że zablokowanie jajowodów może być bezkarne bo teraz jest karalne? Jaki prawnik na to się zgodzi, wg. mnie żaden. Ja osobiście po trzydziestu latach praktyki i napisaniu książki o współczesnej antykoncepcji sprowadziłbym to do trzech metod różniących się od tych przedstawionych. Mianowicie: dla mężczyzn wazektomia lub celibat(no może kilku dniowy) Dla Kobiet: podwiązanie jajowodów(salpingektomia), ESSURE. ADIANA po urodzeniu planowanych dzieci, a wcześniej IUD wkładka wewnątrzmaciczna, ewentualnie nuva ring... Czym te metody się charakteryzują? Są nieporównywalnie zdrowsze od poprzednich, z punku widzenia ekonomii najbardziej oszczędne i komfortowe. Słowem: ZDROWIE, EKONOMIA i KOMFORT(ZEK).

W obecnych Czasach Informatyki, Erze Wodnika, pokolenia Y(internauci największa grupa społeczna) i babyboomersów(roczniki powojenne druga grupa co do liczebności) i jakby powiedział... spłaszczonego świata, nie powinno być miejsca na ryzyko związane z niechcianą ciążą, poronieniami sztucznymi, czasem zagrożeniem własnego zdrowia. Dosyć dominacji sfrustrowanych facetów chodzących w starych dżinsach, pomiętych gaciach do kolan, nieuczesanych, nieumytych, chlejących piwo, palących papierosy, posługujących się tysiącem słów. To ostatnie zdanie nieco w stylu wymyślania Handkiego. Przy okazji i sobie nawymyślałem. Ale Ci których znam od sześciu lat zdecydowanych na wazektomię to z kolei najwspanialsza grupa Mężczyzn jakich poznałem w życiu, poczynając od lekarzy, prawników, informatyków(najbardziej liczna grupa), żeglarzy-kiperów, lotników, nafciarzy, przedsiębiorców, finansistów, pracowników etatowych, rolników!!! pracowników fizycznych, pracowników naukowych, wybitnych stroicieli i budowniczych pianin i fortepianów..<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl