Saplingektomia – zablokowanie jajowodów - antykoncepcja dla kobiet.

wazektomia ebook

Saplingektomia – zablokowanie jajowodów - antykoncepcja dla kobiet.

Salpingektomia jajowodów wykonywana jest najczęściej w wyniku przez pępkowej koagulacji jajowodów. Najczęstszym sposobem postępowania jest laparoskopowa bądź pelwiskopowa metoda elektrokoagulacji bipolarnej.

Do niedawna kobiety w USA szukające stałej metody antykoncepcji nie miały innego wyboru, jak tylko podwiązanie jajowodów[salpingektoma]. Jedenaście milionów(11 000 000) kobiet w wieku od 15 do 44 lat – (25% tej populacji) - przeszły ten zabieg, co czyni ten zabieg najbardziej rozpowszechnioną formą antykoncepcji wśród kobiet USA(zgodnie z krajowym rejestrem Centers for Disease Control and Prevention) i najbardziej rozpowszechnioną formą kontroli urodzeń na świecie. Co roku ponad 700 000 kobiet w USA przechodzi tą procedurę. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Chociaż wskaźnik skuteczności wynosi ponad 99% jest to jednak metoda inwazyjna a ryzyko powikłań związane jest z samą techniką operacyjną i znieczuleniem. Średni koszt to 1200-2500$. Koszty te objęte są ubezpieczeniem Medicaid i kilku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

W procedurze laparoskopowej, laparoskop wprowadza się przez małe nacięcie przy pępku, aby umożliwić wizualizację jajowodów. Po porodzie stosuje się metodę minilaparatomii. W ramach tej procedury wykonuje się małe nacięcie nadłonowe, aby uzyskać dostęp do jajowodów. W metodzie minilaparatomii występują częściej bóle w dole brzucha i skurcze. Przy laparoskopii tego samego dnia pacjentka jest w domu.Poniżej przedstawiono w wielkim skrócie trzy metody blokownia światła jajowodów. Metoda Pomeroy’a polega na założeniu szwu chirurgicznego na jajowód i przecięciu, drugi sposób to założenie zacisku tytanowego na jajowód i bipolarna elektrokoagulacja jajowodu.

Pomimo wzrostu liczby wazektomii, eksperci twierdzą, że zabiegi salpingektomii są nadal bardziej popularne niż wazektomie. Według danych Centrum Kontroli Chorób i Prewencji, około 50% kobiet w wieku 40 do 44, którzy stosowali kontrolę urodzeń w 2002 roku przeszła operację salpingektomii, ale mniej niż 20% ich partnerów płci męskiej poddało się wazektomii. Według USA Today, lekarze powołują się na wiele przyczyn mniejszej popularności wazektomii. W porównaniu do kobiet, mężczyźni są zazwyczaj mniej odważni z powodu procedur medycznych, w szczególności procedur dotyczących narządów płciowych. Ponadto mity na temat skutków ubocznych procedury - takich jak zmniejszenie poziomu testosteronu i osłabione funkcje seksualne nadal wsytepują [www.nationalpartnership.org-Women’s Health Policy Report]<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl