Wskazania do salpingektomii.

wazektomia ebook

Wskazania do salpingektomii.

Podwiązanie jajowodów u kobiet – salipingectomia, podobnie jak u mężczyzn –wazektomia- podwiązanie nasieniowodów, jest związane ze wskazaniami. Przy salpingektomii podkreśla się jego nieodwracalność i większe ryzyko powikłań niż przy wazektomii. Urodzenie dziecka po przeprowadzonej salipngectomii jest według prawa uważane za szkodę, która powoduje konsekwencje cywilnoprawne dla operatora.

Wskazania medyczne – przy kolejnej ciąży u danej pacjentki należy się obawiać poważnych powikłań zdrowotnych, lub nawet zagrażających życiu. Jest to cały przekrój chorób internistycznych i onkologicznych, zamieszczonych w pracy przy omawianiu wskazań do wazektomii. Szczególnym problemem kompletnie nie uregulowanym prawnie jest wazektomia i salpingektomia u upośledzonych umysłowo. W tym przypadku brak jest zdolności do pojmowania przedstawianego problemu.

Wskazania genetyczne – gdy dana osoba jest nosicielką wady genetycznej i nie może liczyć na urodzenie przez nią zdrowego potomka. Wskazania psychosocjalne- jest to radykalne zapobieganie ciążom u kobiet znajdujących się w ciężkiej, nie dającej się poprawić sytuacji materialnej(Martius G.,wsp. Ginekologia i połoźnictwo, Urban&Partner., 1997.409)

Wskazania psychiczne-osobiste- nie mieszczą się w powyższych kategoriach.

Konsultacja lekarska przed salpingektomią.

Najczęściej obejmuje (ale nie jest to warunek konieczny!) obojga małżonków, chociaż w obecnych czasach częściej mówi się o partnerach, przy czym najpierw powinna zostać przedstawiona kwestia wazektomii u mężczyzny.

Z własnej praktyki wynika, że kobiety same podejmują taką decyzję. W czasie wizyty omawia się wszelkie aspekty bieżącej sytuacji rodzinnej, wskazania, przeciwwskazania, jak też możliwość powikłań.<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl