Szanowni Państwo, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, w jakim znajduje się obecnie nasz kraj, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu następujących obostrzeń dotyczących funkcjonowania Centrum Planowania Rodziny Wazektomia.com. Szczegóły

Lęk, stres, przepracowanie, jedyna zasada to brak zasady!

wazektomia ebook

Lęk, stres, przepracowanie, jedyna zasada to brak zasady!

Fakty są nie do podważenia: w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Odnawialność na poziomie 1,3, jedna z najniższych w UE, w USA -1,9. Z badań wynika, że przyczyny wielu decyzji o nieposiadaniu dzieci związane są z brakiem poczucia bezpieczeństwa życiowego: stałej pracy, poziomu zarobków. Do tego upowszechniana jest postawa "radź sobie sam i dojdź do czegoś" – mówi socjolog MariaMossakowska. Dziecko to nastepna osoba w naszym życiu. To nie ono ma dawać coś nam, ale my jemu.

Według Pauliny, dyrektor artystycznej w jednym z wydawnictw prasowych, ludzie odpowiedzialni mają problem z podjęciem decyzji o posiadaniu dzieci. - Zawsze mogę stracić pracę i co wtedy? Najwięcej dzieci mają osoby niefrasobliwe i niewykształcone twierdzi Paulina.

Uważa też, że dziecko wypełnia pewną pustkę w życiu człowieka. - Mam pasjonującą pracę i wiele zainteresowań, nie muszę dzieckiem wypełniać jakiegoś braku. Poza tym nie mam chyba instynktu macierzyńskiego – podsumowuje.

Bez wątpienia część osób, które nie chcą dziecka, ma odpowiednie warunki, żeby sobie na nie pozwolić. - Problem leży nie w poziomie życia, lecz w gotowości do zajęcia się kimś w pełni od ciebie zależnym, przejęciem na siebie ciężaru ukształtowania małego człowieka – mówi Derek Hoschiko.

Pomimo przemian obyczajowych decyzja "nie chcę mieć dzieci" nadal nie jest mile widziana w naszym społeczeństwie. Stereotyp matki - Polki silnie tkwi w naszej podświadomości. Niechęć do posiadania dzieci i przyznanie "nie chcę ich mieć w ogóle" są dużo trudniejsze do zaakceptowania przez otoczenie niż "jeszcze nie teraz". Tak najczęściej odpowiadają na pytania dociekliwych zdecydowani bezdzietni.<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl