Wprowadzenie – medycyna rozrodu

wazektomia ebook

Wprowadzenie – medycyna rozrodu

Medycyna Rozrodu (reproductive medicine – RM) lub zdrowie reprodukcyjne stały się niezwykle ważną dziedziną życia. Końcowy dokument IV Światowej Konferencji w sprawie Kobiet(Pekin 1995) w art.94(Polska brała udział) określa zdrowie reprodukcyjne jako stan dobrego samopoczucia w aspekcie fizycznym, psychicznym i społecznym, a nie brak choroby lub nie domagań we wszystkich sprawach związanych z układem rozrodczym, jego funkcjami i procesami. Zdrowie reprodukcyjne, oznacza zatem, że ludzie mogą prowadzić satysfakcjonujące i bezpieczne życie seksualne, oraz że mają zdolność do reprodukcji, jak również swobodę decydowania, czy, kiedy i ile chcą mieć dzieci.

Antykoncepcja ma pewne aspekty etyczne. Jeden z nich wiąże się ze znaczna liczbą poronień sztucznych, często kryminalnych, z dużym współczynnikiem zachorowalności w wyniku aborcji i negatywnymi skutkami psychicznymi tego zjawiska. Regułą jest, ze większa edukacja w zakresie antykoncepcji powoduje zmniejszenie liczy sztucznych poronień. Przykładem mogą być kraje o wysokim stopniu cywilizacji, w których 70-80% kobiet w wieku rozrodczym zna i stosuje metody antykoncepcji, przyrost ludności jest tam regulowany.

Odpowiednie planowanie urodzeń jest też skutecznym sposobem zapobiegania śmiertelności matek i noworodków, ponieważ planowanie rodziny może pomóc małżeństwom uniknąć ciąży wysokiego ryzyka.

Szerzenie wiedzy o właściwych, bezpiecznych i możliwie najskuteczniejszych metodach i środkach antykoncepcyjnych jest w dzisiejszym świecie koniecznością.

Ostatnie 10 lat obecnego stulecia jest okresem podsumowania poprzednich 50 lat rozwoju Planowania Rodziny(PR), oraz stosowanych metod antykoncepcji. Od czasu wydania mojej książki p.t.: „Antykoncepcja- Planowanie Rodziny u progu XXI w.”(2003) niewiele się zmieniło. Coraz więcej doniesień o negatywnych skutkach stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych, a co miało być „siódmym cudem świata”. Słowem Kobiety zostały „zrobione w żabę”. Uwierzyły w to co ciągle słyszały a kłamstwa powtarzane wiele razy staja się „prawdą”!!! Natomiast to co daje rodzinie zdrowie reprodukcyjne, życie bez stresu było i jest pomijane. Godne odnotowania jest wprowadzenie metody NuvaRing dla kobiet.

Ciągłe powtarzanie „bredni” w postaci że wkładki wewnątrzmaciczne(IUD) są środkami poronnymi(wiadomo jakie środowiska ale nie muszę ich reklamować), że ich zakładanie u kobiet które nie rodziły jest zabronione(kolejny kompletny nonsens, delikatnie rzecz ujmując), że przy stosowaniu środków antykoncepcyjnych hormonalnych, trzeba robić przerwy(czy kobieta w tym czasie, schodzi do podziemia, nie uprawia seksu?), właśnie w czasie tej przerwy najczęściej Ona niespodziewanie zachodzi w ciążę, a jakie zakończenie tej ciąży nie trudno się domyślić.

I kilka zdań na zakończenie.

W przyszłym roku minie 30 lat od czasu kiedy rozpocząłem współpracę i pracę w Towarzystwie Rozwoju Rodziny przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Stąd trzydzieści lat spędzonych w zainteresowaniach Planowania Rodziny, antykoncepcji. Do dzisiaj Ośrodek kierowany przez Prof. Z. Lwa-Starowicza, Mędrca-humanistę.

Należałoby odnotować kolejny spektakularny rozwój antykoncepcji, czyli PR Planowania Rodziny w Polsce. Gdyby tak spojrzeć na mapę poczynając od Odry aż po Kamczatkę to należałoby odnotować kolejny obecnie początkowy sukces, w postaci antykoncepcji u mężczyzn w postaci wazektomii, czyli podwiązywania nasieniowodów u mężczyzn(specjalnie piszę „u mężczyzn” ponieważ nie wszyscy wiedzą że mężczyzna posiada nasieniowody). Minęło już 6 lat od czasu kiedy wykonaliśmy pierwszy zabieg wazektomii u znanego Dziennikarza z Warszawy. Jednak strona www.wazektomia.com doktora R. Nowaka z Torunia ukazała się jako pierwsza, czyli można powiedzieć, że to on został pierwszym prekursorem tej metody antykoncepcji u mężczyzn w Polsce. Poniższa praca ukaże się w postaci e-booka, oraz książki w niewielkim wydaniu. Zasygnalizowałem, że pracujemy nad metodą salpingektomii, czyli podwiązywania jajników u Kobiet, oraz wprowadzeniu nowych systemów w postaci ESSURE i ADIANA.

W tym celu w wielu krajach świata wykonuje się nieskomplikowane zabiegi mikro-chirurgiczne. Można je przeprowadzać zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Zabieg taki u mężczyzn nazywa się wazektomią i polega na zablokowaniu światła nasieniowodów u kobiet natomiast polega on na przecięciu i podwiązaniu jajowodów, i nazywa się salpingektomią. Salpingektomia przeprowadzana jest za pomocą laparoskopu. Metody antykoncepcji u kobiet nazwane ESSURE i ADIANA opisane są w dalszej części opracowania.

W wielu krajach są Ośrodki Planowania Rodziny które pod jednym dachem skupiają: planowanie rodziny w szerokim zakresie(wiedza podstawowa, wiek pacjentki/ta, wykształcenie, sytuacja rodzinna), antykoncepcje z wiedzą o wszystkich metodach planowania rodziny, poradnie położnictwa i ginekologii, seksuologii, niepłodność postaci wszelkich procedur in vitro, gabinet lekarza rodzinnego, laboratorium, USG, gabinet gdzie można wykonać wazektomię , salpingektomię, czy też jeden z systemów ESSURE czy ADIANA. W naszym Kraju takich ośrodków nie ma. Już spotkaliśmy się wielokrotnie w czasie poszukiwań, gdzie można byłoby wykonywać wazektomię, płacąc za wynajem sali zabiegowej , tak jak to jest na świecie, z odmową , że np.: In vitro nie zgadza się z filozofią wazektomii, lub że filozofia wazektomii nie odpowiada poglądom personelu średniego w znanej klinice chirurgii plastycznej, że po konsultacjach prezesa kliniki onkologicznej nie zgadza się ich wiedza na temat wazektomii z naszą wiedzą itp. Ale tak to jest gdy wyrusza się z maczetą w ręku prowadząc wyprawę w Puszczy Amazońskiej. Taka wyprawa może się różnie skończyć, szczególnie dla prowadzącego wyprawę. Idą nowe czasy!!! Problem dotyczy szczęścia całej Rodziny!<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl