Kto najrzadziej korzysta z wazektomii?

wazektomia ebook

Kto najrzadziej korzysta z wazektomii?

Gdyby to pytanie dotyczyło ilości wykonywanych wazektomii w danym kraju, to odpowiedź byłaby dość prosta, tym krajem byłaby Polska.

Jeden z partnerów nie ma pewności co do posiadania potomstwa w przyszłości, a potoczne określenie to „nie dojrzałem do macierzyństwa”. Są to pary których relacje są niestabilne lub przeżywają stresujące relacje między partnerskie. W jednym z badań stwierdzono, że kobiety które zgłaszały znaczny konflikt z mężem przed wazektomią, były ponad 40 razy bardziej narażone na relacje, że mąż wykona rewazektomię niż, kobiety które nie zgłaszały takiego konfliktu(Jamieson DJ,Marchbanks PA, Pterson HP, Wazektomia w porównaniu do sterylizacji jajowodów. Gynecol Obst.2002)

Mężczyźni, którzy rozważają operację niezależnie od partnera, lub są pod presją ze strony partnera. Partnerzy, którzy liczą na posiadanie dzieci w późniejszym wieku, lub przechowanie nasienia w „banku nasienia” lub rewazektomię.

Młodzi ludzie poniżej 30 roku życia. Młodsi mężczyźni mają wiele zmian w życiu i wyborów do zmian decyzji, a w późniejszym wieku mogą tego żałować.. Jest 12,5 raza bardziej prawdopodobne, że w późniejszym wieku zdecydują się na rewazektomię.

Mężczyźni, u których partner jest rozwiedziony lub w separacji w chwili wazektomii. Dlatego 90% mężczyzn podejmuje decyzje zmiany partnera. Jak z tego widać przyczyn podjęcia decyzji co wykonania wazektomii lub nie, jest wiele. Partner czy partnerka żyją w swoim środowisku, danym kraju, kulturze, własnych wyobrażeniach co może przypominać układ sieciowy mogący przypominać tzw. „efekt motyla”. Motyl poruszający skrzydełkami w Californii wpływa na pewne zdarzenia dziejące się w Tokio. Decyzja podjęta dzisiaj, może wymagać korekty za 10 lat, ponieważ nie wiemy co będzie jutro, po zdarzeniu jakie miało miejsce dzisiaj.<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl