Dlaczego w dzisiejszych czasach decydujemy się na wazektomię.

wazektomia ebook

Dlaczego w dzisiejszych czasach decydujemy się na wazektomię.

Wielu autorów podkreśla, że nie chodzi o seks bez zabezpieczeń czy też większa swobodę seksualną. Dlatego dokładnie analizuje się właściwą decyzję, korzyści wynikające z tej metody, dane naukowe jak też ewentualne powikłania. Przeprowadzono niezliczoną ilość badań naukowych podając wiarygodność wszystkich metod kontroli urodzeń. Wazketomia jest wykonywana od 60 lat a dane na ten temat są bardzo obszerne. Poniższe dane jakie chciałbym przedstawić dotyczą Wielkiej Brytanii. Po przeanalizowaniu wielu badań stwierdzono, że „skuteczność wazektomii wynosi - 1 ciąża na 2000(0.05%). (RCOG.UK.-Krajowe wytyczne antykoncepcji 2004.)

Większość pacjentów odczuwa znaczną ulgę po wykonanej wazektomii, wiedzą że nie muszą się martwić o partnera, zajścia w ciążę przez przypadek.

Dodatkowo, większość par cieszy się nowo zdobytą wolnością z antykoncepcji i uważa, że ich życie seksualne jest lepsze ze względu na usunięcie stresu. Około 40% par decyduje się na wazektomię w wyniku braku innych niestałych metod kontroli urodzeń. /Harvard Medical School 2001/.

Stąd zalecenia by taką decyzję podejmować po wielokrotnych dyskusjach przeprowadzonych z partnerem.

Mniej stresu a tym samym poprawa relacji partnerskich nawet do 78%. Większość mężczyzn po wazektomii zgłasza brak zmian częstotliwości i przyjemności z seksu, lub też uprawia seks częściej i ma z tego większą przyjemność. Zaledwie kilku mężczyzn na stu zgłasza negatywny wpływ na ich życie seksualne.

Wg. najnowszych badań stwierdza się, że około 30% par uprawia seks częściej, i z większym zadowoleniem. Zadowolenie z wazektomii w tych badaniach było 99,5% [Postawy pacjentów w rok po wazektomii: Wyniki z 355 na 1000 ankiet . WM Moss. Urologii. 1975]

Dla większości par, wazektomia stanowi najmniej ryzykowną, i najbardziej wiarygodną opcję antykoncepcji.

Tabletka hormonalna ma współczynnik skuteczności na poziomie 0.16%- 3%, prezerwatywa na wysokości 1%-33%(Trussel J.Hatcher RA, Cates W, Stewart FH, Kost K. Przewodnik, Studia antykoncepcyjnej skuteczności. Położnictwo i ginekologia 1990. 76:558-67). Nawet dla tych co stosują dobrej jakości prezerwatywy, roczne ryzyko ciąży wynosi 3%.

Według FDA(FDA-przypomnienie. Antykoncepcja-aktualizacja 12.2003) ryzyko przyjmowania pigułki to „zawroty głowy, nudności, zmiana nastroju i wagi ciała, a rzadziej choroby układu krążenia w tym wysokie ciśnienie, zakrzepów krwi, zawału serca i udaru mózgu”. PANOWIE SZYKUJĄ SIĘ DLA WAS TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE!!! UWAGA NADCHODZĄ!!!

Ryzyko związane z tzw. „mini – pill” to „nieregularne krwawienia, przyrost masy ciała, bolesność piersi, mniejsza ochrona przed ciążą pozamaciczną”. Ryzyko salipgektomii(podwiązanie jajowodów u kobiet) to najczęściej powikłania chirurgiczne.

Nawet nowe urządzenie ESSURE( o metodzie ESSURE w osobnym rozdziale) ma potencjalne większe ryzyko ciąży pozamacicznej(- http//www.essuremed.com/Portals/0/Skins/Conceptus_Skin/PDFs/CC-0366- prescribing-info.pdf., Źródło;12.12.2006., (Hurskainen R, Hovi SL, Gissler M., et al.-04.2009-Przegląd systemu Essure., Fertil.Ster. doi.,10.1016/j.fernstert.2009.02.080.PMID.19409549./http://linkinghub.elsevier. com/retrevie/pii/S0015-0282(09)00507-X).

Zgodnie z Harvard Medical School, 30% par uważa, że ich małżeństwa stały się bardziej stabilne, czują się zdrowsi, bardziej zrelaksowani, i nie żałują tej decyzji. Młodsze i starsze pary, z lub bez dzieci, podkreślały w równym stopniu korzystne reakcje po wazektomii.. W innym badaniu podsumowano, że "pozytywne zmiany dotyczące pozytywnych zmian partnerskich miały miejsce we wszystkich grupach wiekowych.(Jakość małżeństwa przed i po wazektomii. Harward G.Sex Br J Med.)

Niektóre kobiety obawiają się, że ich partnerzy staną się bardziej atrakcyjni w ich środowisku. TAK, PO WAZEKTOMII STAJĄ IDEALNYMI KOCHANKAMI, NA T-SCHERTACH BĘDĄ NAPISY IDEALNY KOCHANEK. Stąd kolejny wniosek, że kolejną POTRZEBĄ mężczyzn będzie IDEALNY KOCHANEK po wykonanej wazektomii. Badania z 1970 wskazują, że żonaci mężczyźni, którzy przebyli wazektomię nie częściej uprawiają pozamałżeński seks niż mężczyźni bez wazektomii. Tak Panowie to jest sprawa honorowa, precz z seksem pozamałżeńskim Eliminacja stresu jest podkreślana przez wszystkie kobiety mimo że wazektomia dotyczy mężczyzn. 15% mężczyzn decyduje się na wykonanie wazektomii jako metody odwracalnej, ponieważ jest to najbardziej bezpieczny środek zapobiegania ciąży. Sama procedura jest prosta i bezpieczna(Wazektomia mężczyzn w USA,1998-1999.Barone MA, Johnson CH. Luick MA, Teutonico DL, Magnani RJ. Sex rozrodu-perspektywa zdrowia.2004)



<<< Poprzedni temat Spis treści Kolejny temat >>>
Copyrights 2021 © Wazektomia.com
Wykonanie www.elkomtel.pl